Z życia klubów

XX Obóz Sportowo-Rekreacyjny KS „Orient”

W dniach 14-27.08.2012r.  odbył się już XX Obóz KS „Orient”. W tym roku odwiedziliśmy Darłówko, ośrodek Piramida II. 

Dzięki fantastycznej pogodzie przez całe dwa tygodnie mogliśmy w pełni wykorzystywać uroki naszego ośrodka- boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, ściankę wspinaczkową, basen, korty tenisowe, tereny do treningów plenerowych. Słoneczna pogoda umożliwiła nam kąpiele w morzu i korzystanie z plaży położonej kilkaset metrów od ośrodka.

W obozie KS „Orient” udział wzięło 108 osób, w tym zawodnicy KS „Orient” Częstochowa, KSW „Start” Częstochowa, KS „Egida” Barczewo-Olsztynek, „Keiko” Jastrzębie. 

 

 

 

 

Nasza kadra obozowa: Magdalena Makowska (gr.I), Marta Brylińska (gr.II), Bartosz Zabłotny (gr.III), Agnieszka Horbatiuk (gr.IV), Łukasz Wabnic (gr.V), Zbigniew Pawlak (gr.VI, kierownik obozu).

Kadra obozowa zorganizowała dla wszystkich grup wiele wspólnych atrakcji. Były to między innymi: konkurs „Mam talent”, „Randka w ciemno”, wybory Miss i Misstera obozu, chrzest, grill, turniej tańca Michaela Jacksona, wyjście do aquaparku, kino plenerowe, dyskoteki i inne.

Dodatkowo grupy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, technicznych, edukacyjnych, miały możliwość korzystania ze sprzętu sportowego, gier planszowych, Play Station Move.

Pod względem sportowym obóz w całości podporządkowany był przygotowaniom do startu w Mistrzostwach Europy. Grupy młodsze trenowały 2-3 razy dziennie pod kątem tempówek, walk soft-stick i walk semi- contact. Grupy starsze natomiast uczestniczyły w 2-3 treningach dziennie przygotowujących do semi i light-contactu. Zawodnicy trenowali pod okiem swoich opiekunów. Gościem specjalnym obozu, który poprowadził dla starszych zawodników 4 treningi był Zbigniew Sołtys. Dla grup młodszych natomiast gościnnie 2 treningi poprowadził trener Mikołaj Kotowicz.

W trakcie treningów wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt sportowy: tarcze, packi, kalaki, gruszki ciężkie, gruszki „refleksówki”, sprzęt do walk, gumy, piłki i inne. 

Kilkakrotnie zorganizowane zostały podczas obozu także sparringi pomiędzy naszymi obozowiczami a zawodnikami KCT Kraków.

Reasumując XX Obóz KS „Orient” uznajemy za bardzo udany. Na pozytywne wspomnienia, które zostały w naszych pamięciach, złożyły się nie tylko piękna pogoda i wiele atrakcji dostępnych w ośrodku, ale także, a może przede wszystkim, wspaniała sympatyczne atmosfera i nowe sportowe doświadczenia.

Mamy nadzieję na powtórkę za rok.

Organizatorem i kierownikiem obozu był trener Zbigniew Pawlak.

Szczegółowa relacja z naszego obozu oraz mnóstwo zdjęć dostępne są na naszym profilu na facebooku oraz na stronie klubowe- www.ksorient.pl

0 Udostępnień