Relacje

Zgrupowanie kadry

W minioną niedzielę, 30 września, zawodnicy przygotowujący się do Otwartych Mistrzostw Europy TaeKwon-Do International przyjechali do Wieliczki na centralne zgrupowanie kadry Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwon-do. W wydarzeniu wzięło udział 56 zawodników i trenerów z całego kraju.

To już ostatni dzwonek, żeby sprawdzić swoją formę i popracować nad elementami, które wymagają poprawy, bo do oficjalnych zawodów pozostał niecały miesiąc. Szkolenie, obejmujące część teoretyczną (wykłady) i praktyczną (sparingi), poprowadził Piotr Bernat 5.dan – jeden z najlepszych instruktorów w Polsce, wychowawca Mistrzów Świata, trener taekwon-do II klasy. – Grupa była zdyscyplinowana, wszyscy uczciwie trenowali. To sama przyjemność prowadzić szkolenie dla tych, którzy chcą ćwiczyć i chcą się uczyć – mówił po szkoleniu Piotr Bernat. Trudno mu było powiedzieć, jakie są polskie szanse na Mistrzostwach. W sporcie, jak to w sporcie, nic nie da się przewidzieć. Jedno jest pewne – zawody zapowiadają się interesująco. – Przyjedzie kilka bardzo mocnych ekip, m. in. z Wielkiej Brytanii, Rosji czy Argentyny. Nasi zawodnicy będą walczyć u siebie, więc na pewno będą chcieli pokazać się z najlepszej strony i dadzą z siebie wszystko.

 

Pełna mobilizacja sił i skupienie nastąpi 27 i 28 października, kiedy do Wieliczki przyjadą taekwondocy z szesnastu kPosiadacze stopni mistrzowskich na zgrupowaniu kadry PUT.rajów świata, m. in. z Anglii, Irlandii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Niemiec i Rosji. Uczestnicy wystartują wtedy w 135 konkurencjach rozegranych we wszystkich kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików, juniorów, seniorów, weteranów) i, oprócz widowiskowych walk, będą to m. in. układy formalne do muzyki oraz techniki specjalne. Mistrzostwa Europy TI odbędą się w tym samym miejscu, gdzie w niedzielę trenowali polscy zawodnicy, czyli w hali sportowej w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

 

Gościem honorowym Mistrzostw będzie Grandmaster Choi Chang Keun 9. dan, jeden z pionierów koreańskiej sztuki walki. Wielki Mistrz przyleci na zaproszenie władz Tae Kwon-Do International, światowej federacji, która wraz ze Związkiem Sportowym PUT, objęła patronat organizacyjny nad zawodami. Bezpośrednim organizatorem jest Krakowskie Centrum Taekwon-do, klub sportowy z 16-letnią tradycją sportową. Patronatami honorowymi Otwartych Mistrzostw Europy TI zostali Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

 

Informacje na temat zawodów, jak również sposób rezerwacji biletów, można znaleźć na stronie internetowej: http://www.tkd2012.pl/. Wszystkich chętnych zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/302662733138542/?ref=ts.

 Małgorzata Czekaj

 

 

0 Udostępnień