Relacje Z życia klubów

LKSW Dan Świdnik w Edynburgu

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik zaczęli starty w 2013 roku wyprawą do Edynburga. W stolicy Szkocji wzięli udział w gali „Edinburgh Taekwondo Fight Night”. Po raz pierwszy wystartowali w niej polscy zawodnicy.

Gale organizują regularnie trzej współpracujący instruktorzy, liderzy miejscowych klubów – Angus Budge, James Watson i Luke McGowan. Właśnie u Angusa Budge trenuje jeden z czołowych niegdyś zawodników LKSW Dan, Marcin Gawryluk i to dzięki niemu doszło do szkocko-polskich kontaktów. Rzucona niegdyś mimochodem propozycja zorganizowania międzynarodowego spotkania spotkała się z dużym zainteresowaniem gospodarzy. Niestety, termin 2 lutego nie był zbyt korzystny ze względu na sesje egzaminacyjne na studiach i studniówki tegorocznych maturzystów, mimo to świdniczanie przygotowali czteroosobowy skład. Pech chciał jednak, że Iwona Duklewska tuz przed wylotem doznała kontuzji ręki i do Edynburga ostatecznie udała się trójka zawodników – Marcin Gupta, Jakub Motaj, Łukasz Staiński oraz trener Piotr Bernat.

Impreza odbyła się w nadmorskiej dzielnicy Edynburga – Portobello i zgromadziła ponad 400 kibiców, żywiołowo dopingujących uczestników. Podczas wieczoru odbyło się ponad 20 towarzyskich walk począwszy od najmłodszych taekwondoków. Szkocko-polski mecz był ostatnim punktem programu. Z trzech walk świdniczanie wygrali jedną, pozostałe po zaciętych, wyrównanych walkach zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Marcin Gupta w dobrym stylu wypunktował Calluma McIntyre-Prestona. Kuba Motaj nieznacznie uległ Scottowi Hughesowi, zaś mecz na korzyść Szkotów rozstrzygnął David Hand zwyciężając Łukasza Staińskiego.  Warto podkreślić wspaniałą atmosferę stworzoną przez miejscowych kibiców – tak szkockich, jak i sporą grupę Polaków – którzy w bardzo sportowym duchu dopingowali walczących.

Dzień później polscy i szkoccy taekwondocy spotkali się na wspólnym treningu w sali Meadowbank Sport Centre. Trener naszego teamu Piotr Bernat zaprezentował szereg ćwiczeń stosowanych w treningach LKSW Dan, które spotkały się z dużym zainteresowaniem gospodarzy. Spotkanie zakończył wspólny obiad w chińskiej restauracji. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie bogatego w zabytki miasta.

0 Udostępnień