Aktualności » MŚ – jesteśmy 5. ekipą świata!

Kategoria: Relacje Wyniki
MŚ – jesteśmy 5. ekipą świata!

68 zawodników Polskiej Unii Taekwondo wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Świata TI, które odbyły się 12-14 lipca w Coventry (Wielka Brytania). Polacy w klasyfikacji generalnej zajęli bardzo wysokie 5. miejsce ustępując Anglikom, Rosjanom, Szkotom i Walijczykom. Nasz kraj reprezentowali zawodnicy z: SKT Tiger Dzierżoniów, OKT Opole, TSD Pionki, Gryf Świdnica, Kyosa Gostyń, Alkon Szczecin, KSW Szczecinek, ŁAS Łowicz, Orient Częstochowa i KCT Kraków. Łącznie wystartowało około 2000 zawodników z całego świata, w niektórych kategoriach startowało po 120 osób. Tak więc szczególne słowa uznania należą się zawodnikom i trenerom PUT. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych reprezentantów.

 

 

Konkurencje indywidualne

 

KSW Szczecinek

Adrian Korkus – 1. miejsce walki WTF, Seniorzy Czarne Pasy -72 kg, 3. miejsce light-contact -70 kg,

Bartłomiej Mienciuk – 1. miejsce light-contact seniorzy czerwone pasy -70 kg,

Jakub Pokusa – 1. miejsce light-contact seniorzy czerwone pasy -64 kg,

Przemysław Rojek – 1. miejsce point stop seniorzy żółte pasy -64 kg,

 

TSD Pionki

Paulina Banaszek -1 Miejsce Point Stop, Seniorki Zielone Pasy -67KG

Artur Kozłowski – 2 Miejsce Point Stop, Juniorzy Niebieskie Pasy +168 cm

Michał Borkowski – 2 Miejsce Point Stop, Juniorzy Czerwone Pasy +168 cm

 

UKS Gryf Świdnica

Jerzy Brzostowski – 1. miejsce Point Stop, juniorzy czerwone pasy +168 cm.

 

Tiger Dzierżoniów

Kacper Józefiak – 2 Miejsce Point Stop, Seniorzy Czarne Pasy -64 kg

Sebastian Maniak – 2 Miejsce Point Stop, Weterani Czarne Pasy +80 kg

Adam Sierakowski – 3 Miejsce Point Stop, Juniorzy Niebieskie Pasy -168 cm

Patryk Orzechowski – 3 Miejsce Point Stop, Juniorzy Niebieskie Pasy +168 cm

Emil Janowski – 3 Miejsce Point Stop, Juniorzy Czerwone Pasy -168 cm

Mateusz Kałużyński – 3 Miejsce Light Contact, Seniorzy Czerwone Pasy -70 kg

Krystian Chramęga – 2 Miejsce Light Contact, Seniorzy Czerwone Pasy -80 kg

 

Kyosa Gostyń

Monika Gregor – 3. miejsce walki juniorzy zielone pasy -168 cm

Przemysław Jurak – 3. miejsce walki seniorzy czerwone pasy -72 kg.

 

Łowicka Akademia Sportu

Kamil Sobol – 2. miejsce Formy WTF Seniorzy, czarne pasy.

 

OKT Opole

Natalia Waluś- 1 Miejsce Senior Niebieskie Pasy, Light Contact -55KG

Bartosz Chaduch- 1 Miejsce, Senior, Niebieskie Pasy, Light Contact -80KG

Błażej Pluta- 3 Miejsce, Senior, Czarne Pasy, Semi Contact, -76KG

 

KCT Kraków

Michał Nowak- 2 Miejsce, Senior, Czarne Pasy, Light Contact, -82KG,

Karolina Czech- 2 Miejsce Light Contact Czerwonych Pasów +67KG

Bartłomiej Piwowarczyk- 2 Miejsce -64KG

Andrzej Walocha- 2 Miejsce Light Contact -72KG

 

KS Orient

Mateusz Tatar- 3 Miejsce, Senior, Czerwone Pasy -64 Kg, Light Contact

Olimpa Grela- 2 Miejsce, Junior, Czerwone Pasy +152 Cm, Semi Contact,

Michelle Maier- 1 Miejsce, Junior, Zielone Pasy, -137CM, Semi Contact,

Julia Armatyńska- 1 Miejsce, Junior, Zielone Pasy, -152CM, Semi Contact,

Artur Kula- 1 Miejsce, Light Contact, Czerwone Pasy, +82KG

Natalia Jastrzębska- 3 Miejsce, Junior, Niebieskie Pasy, -152 Cm, Semi Contact

Weronika Burdzyńska- 3 Miejsce, Senior, Czerwone Pasy, Light Contact, -67KG

Maciej Szafrański- 2 Miejsce, Junior, Czerwone Pasy, Semi Contact, -152CM

 

 

Tag Team

Michał Borkowski, Artur Kozłowski (obaj TSD Pionki), Patryk Orzechowski (SKT Tiger) – 1 Miejsce, Juniorzy Czerwone i Niebieskie Pasy +152 Cm.

Klaudia Wujek (SKT Tiger), Michelle Meier, Julia Armatyńska (obie Orient) – 2. miejsce, Juniorki Czerwone i Niebieskie Pasy -152 Cm.

Krystian Chramęga, Mateusz Kałużyński (obaj SKT Tiger), Jerzy Brzostowski (Gryf Świdnica) – 2. miejsce , Juniorzy Czerwone i Niebieskie Pasy +152 cm

Karolina Nowak (KCT Kraków), Aleksandra Cyranowska, Olimpia Grela (obie Orient) – 1. miejsce, Juniorski czerwone i niebieskie pasy +152 cm.

Adam Zięba (KCT Kraków), Erich Becht, Martin Becht (Kampfsport Drexler Niemcy) – 2 Miejsce Juniorzy Czarne Pasy +152 cm.

Bartłomiej Mienciuk, Jakub Pokusa (obaj KSW Szczecinek), Przemysław Jurak (Kyosa Gostyń) – 1. miejsce seniorzy czerwone pasy.

Michał Dziechciarz, Mariusz Nowak, Maciej Kasprzyk (wszyscy Orient) – 3 Miejsce Niebieskie i Czerwone Pasy Junior -152CM.

Natalia Jastrzębska (Orient), Malwina Jarosiewicz, Maria Lempach (obie Gostyń) – 3 miejsce  niebieskie i czerwone pasy juniorów -152 cm.

 

Walki drużynowe

Zbigniew Sołtys (KSW Szczecinek),  Mateusz Dylawerski, Jakub Włodarz, Michał Nowak (wszyscy KCT Kraków), Maciej Kwaśniak – 3 Miejsce- Walki Drużynowe Czarnych Pasów.

 

Pełne wyniki do pobrania:

http://www.tkdi.biz/e107_docs/pdf/world_results_2013.pdf

 

 

 

Komentarzy (1)Dodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 18 lipca 2013

Komentarze dla tego wpisu:

  1. MagdalenaMakowska
    dnia 20 lipca 2013 o godz. 10:16 napisał:

    Wielkie gratulacje dla wszystkich :)

Napisz komentarz


 

21.10.2017, Jaszbereny, Węgry – IX Lehel Vezér Open and III Nándor Eperjesi Memorial Cup

 

18-19.11.2017, Opole – Polish Open Cup 2017

 

 

 


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2017 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do