Aktualności » Zbigniew Sołtys kończy karierę

Kategoria: Z życia klubów
Zbigniew Sołtys kończy karierę

Podczas Gali Sportów Walki w Szczecinku Zbigniew Sołtys oficjalnie zakończył swoją karierę sportową. Bez wątpienia jest On najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu KSW Szczecinek.

 

Zbyszek swoja karierę rozpoczął w 1991 r. Wśród wielu osiągnięć bez wątpienia należy tu wymienić Puchar Świata w taekwondo WTF wywalczony w Niemczech oraz V-ce Mistrzostwo Polski taekwondo WTF (Śrem) . Na swoim koncie ma również 33 tytuły Mistrza Polski taekwondo oraz kickboxing, Mistrzostwo Europy taekwondo (Rzym), V-ce Mistrzostwo Świata taekwondo (Birmingham), V-ce Mistrzostwo Świata kickboxing (Louisville USA) jak również 12 medali z Mistrzostw Europy lub Świata. Kilkukrotnie był nagradzany jako najlepszy zawodnik turnieju. Do najbardziej aktualnych osiągnięć może zaliczyć Zawodowe Mistrzostwo Europy WKA zdobyte w tym roku w Bristolu.

 

Wprawdzie Zbyszek już wcześniej kilka razy zapowiadał koniec kariery, tym razem – żegnany burzą braw na ringu – powiedział, że to już definitywny koniec w walkami. Nadal jednak będzie szkolił młodzież w KSW Szczecinek. Są już powody do dumy. Podczas Mistrzostw Świata w Coventry jego podopieczni: B. Mienciuk, J. Pokusa i A. Korkus wywalczyli złote medale. To na pewno dopiero początek jego kariery trenerskiej. Wszyscy którzy znają Zbyszka wiedzą, że tych medali będzie znacznie więcej. Marta Bujwid

Komentarzy (0)Dodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 19 grudnia 2013

Napisz komentarz


 

22.04.2018, Zawiercie – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

22-23.09.2018, Kraków – Seminarium szkoleniowe ZS PUT

 

13.10.2018, Świdnica – Mistrzostwa Polski Południowej Dzieci, Młodzików i Kadetów ZS PUT

 

 

 

 

 

031 bill01 ilw04 sz34


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do