Aktualności » Numer 4 w Europie!

Kategoria: Relacje Wyniki
Numer 4 w Europie!

WP_20140330_031

51 zawodniczek i zawodników z Polskiej Unii Taekwon-do oraz współpracującej z nami Polskiej Federacji Tangsoodo wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Europy TI, które odbyły się 29 i 30 marca 2014 roku w Szwajcarii. Do Davos pojechali reprezentanci klubów: SKT Tiger Dzierżoniów, Kyosa Gostyń, Opolskiego Klubu Taekwon-do, Centrum TSD Pionki, Gryf Świdnica, Enso Krapkowice, Akademia Taekwon-do Habiak, Orient Częstochowa i Krakowskie Centrum Taekwon-do. W rankingu „Scoreteam 20” Polska Unia Taekwon-do zajęła bardzo wysokie, 4. miejsce ustępując znacznie liczniejszym ekipom Anglii, Rosji i Walii.

 

ZS PUT przeprowadził wyjazd zorganizowany, w którym autokarem pojechały kluby z Krakowa przez Katowice, Krapkowice i Wrocław prosto do Davos, stolicy kantonu Gryzonia. Podróż przebiegła sprawnie, a zawodnicy po rejestracji zakwaterowani zostali w schronie przeciwatomowym (?) w podziemiach budynku Kongresu. Niestety z okien schronu nie było widać otaczających Davos 2,5-tysięczników (bo okien nie było), ale już po wyjściu na powierzchnię widoki stały się imponujące. Do ekipy autokarowej na turniej dołączyły też drużyny a Gostynia i Pola, które przyjechały własnym środkiem transportu.

 

Same zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zgłosiło się ponad 600 zawodników z ponad 20 krajów, w tym bardzo mocne i liczne ekipy z TAGB oraz Rosji. Niestety organizatorzy nie podołali wyzwaniu i pod względem techniczny zawody nie poszły „jak w szwajcarskim zegarku”. Każda plansza sędziowana była wg innych zasad, a zawodnicy błąkali się po całej hali przeciskając między planszami, aby odnaleźć miejsce swojego pojedynku.

 

W tym chaosie nasi zawodnicy odnaleźli się wyjątkowo dobrze. Medali zdobyli wiele – kto chce sprawdzić ile musi zajrzeć do protokołu końcowego. Organizator nie prowadził rankingu medalowego, lecz „Scoreteam 20”. Polegało to na tym, iż ekipy musiały przed zawodami wytypować 20 swoich zawodników, których późniejsze wyniki liczono do klasyfikacji. I tu wypadliśmy całkiem dobrze zdobywając 4. miejsce. Szczegóły rankingu tutaj: Score Team Liste EM 2014.

Duże podziękowania należą się wszystkim trenerom oraz trójce naszych sędziów: Karolowi Siwkowi, Renacie Maier-Hoppe oraz Sebastianowi Grzegorowskiemu. A zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Komentarzy (0)Dodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 15 kwietnia 2014

Napisz komentarz


 

22.04.2018, Zawiercie – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

13.10.2018, Świdnica – Mistrzostwa Polski Południowej Dzieci, Młodzików i Kadetów ZS PUT

 

 

 

 

 

dan48 mg_3604 mg_3911 mg_5461


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do