Aktualności » Koreańska grupa pokazowa w Wieliczce

Kategoria: Z życia klubów
Koreańska grupa pokazowa w Wieliczce

Arirang


W samym środku wakacji Krakowskie Centrum Taekwon-do miało szansę gościć klub Arirang z Seulu. Koreańczycy zwiedzali Europę Środkową i nie omieszkali przyjechać do Krakowa oraz przede wszystkim do Wieliczki.


Koreańska grupa przyjechała do nas 28 lipca. Na jej czele stali mistrzowie Pyo Rak-Sun 8. dan z Berlina oraz Noh Jeong-Hwan 6. dan. Obaj to byli członkowie elitarnej narodowej koreańskiej drużyny pokazowej.

Goście co prawda nocowali w Krakowie, ale większą cześć czasu spędzili w Wieliczce. Obowiązkowym punktem było zwiedzanie, trenowanie i wykonanie pokazu. Trening dla wspólnej polsko-koreańskiej grupy odbył się w Hali Solnego Miasta. Najpierw Mistrz Noh uczył jak wykonywać potrójne kopnięcia z wyskoku. Potem Mistrz Pyo pokazywał techniki hapkido.

Na koniec dnia Arirang przygotowała pokaz. Wystąpili tam wszyscy uczniowie – poczynając od wyglądających na 8-latków bąbli, na trenerach skończywszy. Zaprezentowali oni techniki podstawowe, formy, sceny samoobrony, a nade wszystko porozbijali niewyobrażalne liczby desek. 15-letni zawodnicy szybowali na wysokość 3 metrów aby z salta rozbić 3 deski. Ich trener pokazał coś jeszcze bardziej niezwykłego, kiedy z jednego wyskoku wykonał aż 7 celnych technik łamiąc każdą deskę.

Komentarzy (0)Dodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 10 sierpnia 2014

Napisz komentarz


 

17.02.2018, Olsztynek – Otwarty Puchar Polski Półn. Taekwon-do ZS PUT

 

16-18.03.2018, Ostróda – Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

22.04.2018, Zawiercie – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

 

 

 

 


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do