Aktualności » Gladius Cup – informacje uzupełniające

Gladius Cup – informacje uzupełniające

Przedstawiamy informacje uzupełniające dotyczące Ostródzkiego Festiwalu Sztuk Walk – Gladius Cup 2014. Wszystkie kluby wybierające się do Ostródy prosimy o zapoznanie się z ich treścią.

 

1. Na prośbę trenerów dzieci z rocznika 2006 i 2005 też będą walczyły w formule semi-contact (dla chętnych). Różnica polegać będzie na tym, że te dzieci będą miały kaski z szybkami (mam 4 takie kaski, jeżeli macie to zabierzcie swoje). Oba roczniki razem, dziewczynki i chłopcy oddzielnie, kategorie wzrostowe ustalimy na podstawie zgłoszeń (w mailu proszę podać faktyczny wzrost dziecka). Jeżeli zgłosicie takiego malucha do walk semi to nie będzie on mógł walczyć na rurki. Oczywiście w sytuacji zgłodzenia dziecka do takich walk obowiązują pełne badania lekarskie od lekarza sportowego w sztywnej książeczce sportowca.

 

2. Planujemy zrobienie walk parami dla kadetów. Rywalizacja na zasadzie semi-contact, open tj. bez podziału na wzrost, 1 runda 3 min., zmieniają się kiedy chcą.

 

3. Dzieci i dzieci młodsze (z komunikatu) maja takie same konkurencje tj. walki na rurki i kopnięcia na czas. Te młodsze wykonują kopnięcie ap-czagi od spodu w tarcze na wysokości pasa, te starsze apcza-oligi wyprostowana nogą po packi na wysokości nosa/czoła.

 

4. Jak starczy medali to zrobimy dodatkową pokazową konkurencję – technikę specjalną kopnięcie dosiężne (open: kadeci+juniorzy+seniorzy)

 

5. Jeżeli chodzi o walki „pierwszego kroku” do kryteria są takie, że ma to być osoba ze stażem treningowym do 1 roku, bez startów na dużych imprezach, rzeczywiście początkująca. Zgłaszamy mailowo podając imię, nazwisko, wiek, wzrost i wagę, staż i stopień treningowy, formułę walki. Dotyczy to kadetów, juniorów i seniorów. Tak zgłoszone osoby będą dobierane w pary przez sędziego głównego.

 

6. W dniu zawodów NIE będzie możliwości zrobienia badań lekarskich na hali zawodów.

 

7. Turniej rozgrywany będzie na 3 matach. Zaczynamy od konkurencji najmłodszych i stopniowo idą coraz starsi. Kluby, które przywiozą tylko zawodników w kat. junior, senior mogą pojawić się na hali dopiero ok. godz. 12:00

 

Komentarzy (0)Dodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 28 października 2014

Napisz komentarz


 

10-11.02.2018, Świdnik – Międzynarodowy Kurs Instruktorski

 

17.02.2018, Olsztynek – Otwarty Puchar Polski Półn. Taekwon-do ZS PUT

 

16-18.03.2018, Ostróda – Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

22.04.2018, Zawiercie – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

 

 

 

 


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do