Relacje

Drużynowe Mistrzostwa Polski

WP_20150426_045

Po 9 latach wróciły do kalendarza imprez ZS PUT Drużynowe Mistrzostwa Polski. 26 kwietnia w hali OSiR w Zawierciu zgromadziło się 206 zawodników z 10 klubów. Z uwagi na fakt, że zawody rozgrywane były tylko w walkach oraz że dedykowane były tylko grupom od młodzika wzwyż jest liczba odpowiadająca ostatnim indywidualnym MP! Młodzicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych tempówek, walk soft-stick i tag team semi-contact. Starsze grupy wiekowe walczyły w 3-osobowych tag teamach (semi-contact) i 2-osobowych doublematchach (light-contact). Wisienką na torcie byłą rywalizacja drużynowa.

Zawody otworzył Prezydent Miasta Zawiercie pan Witold Grim, będący Patronem Honorowym imprezy. Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja we wszystkich grupach wiekowych. Wszystkie walki toczyły w się w bardzo szybkim tempie i na wysokim poziomie. Dzięki sprawnej organizacji cały turniej zakończył się po godz. 16. Szczegółowe wyniki zawodów opublikujemy w protokole.

Opinie zawodników na temat takiej formy rywalizacji były bardzo pozytywne. Wszystko wskazuje więc na to, że Drużynowe Mistrzostwa Polski staną się na stałe trzecią dużą imprezą rankingową ZS PUT.

45 Udostępnień