Relacje

Znakomita porcja wiedzy

seminarium szkoleniowe - 38

Znakomitą porcję wiedzy mogli przyswoić uczestnicy seminarium szkoleniowego dla instruktorów Polskiej Unii Taekwon-do. 21 lutego w sali treningowej KS Orient Częstochowa zebrało się 24 instruktorów z całej Polski, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

 

W ramach szkolenia dr Krzysztof Wrześniewski z krakowskiej AWF uczył sposobów radzenia sobie ze stresem prezentując nie tylko ciekawy wykład ale również przeprowadził treningi mentalne. W dalszej części szkolenia psycholog sportu pokazał jak radzić sobie z zachowaniami trudnymi przy użyciu metod teorii behawioralnej.

 

Trener Marcin Dziliński z Ostródy zrealizował trening pokazowy z udziałem grupy dzieci, na którym pokazał jak bezpiecznie i w zabawowej formie wprowadzać elementy semi-contactu. Podzielił się też swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi oraz zaprezentował jak działa nowoczesny trening funkcjonalny, stanowiący ofertę dla rodziców. W przerwach między wykładami uczestnikom seminarium dane też było wykazać się swoją sprawnością fizyczną mierząc się ze skomplikowanymi ćwiczeniami na drabinkach koordynacyjnych.

Wszyscy uczestnicy seminarium bardzo sobie chwalili zarówno wybór tematyki, jak i sposób poprowadzenia zajęć. Świadczy o tym też fakt, iż szkolenie trwało ponad 2 godziny dłużej, niż pierwotnie planowano.

0 Udostępnień