Z życia klubów

Najpopularniejszy Marsel Castalano

Castalano

Miło nam poinformować, że Marsel Castalano trenujący już od 4 lat w Klubie Sportowym Egida został wybrany najlepszym sportowcem Powiatu Olsztyńskiego. Był to już 56 plebiscyt Gazety Olsztyńskiej gdzie zostali nagradzani sportowcy za wysokie sukcesy sportowe. W kategorii na najpopularniejszego sportowca Powiatu Olsztyńskiego Marsel zajął I miejsce.

Na Marsela można było głosować drogą SMS. Oficjalne wręczenie statuetek zostało zorganizowane podczas gali sportu w Hotelu Marina k.Olsztyna. Na gali pojawiły się najwyższe osobistości jeśli chodzi o władze Warmii i Mazur, a także gwiazdy sportu, które na co dzień można śledzić w telewizji. Marsel statuetkę otrzymał od rąk od Pani Starosty Powiatu Olsztyńskiego – Małgorzaty Chyziak. Marsel został najmłodszym w historii plebiscytu zawodnikiem, który otrzymał takie wyróżnienie.

Marsel trenuje w klubie od 4. roku życia, rocznikowo ma już 9 lat. W roku ubiegłym min zdobył 2 miejsce na Mistrzostwach Świata w Birmingham, 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Taekwondo, 1 miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski Taekwondo.

Warto zaznaczyć, że po za Marselem w plebiscycie brało udział jeszcze dwójka zawodników KS Egida, na których można było głosować Wiktor Augustowski oraz Kacper Oleszczak.