Relacje

Reprezentacja Polski wraca z workiem medali i pucharami z Mistrzostw Świata w Birmingham.

 .

W weekend 21-22.07.2018 roku, w Birmingham odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Taekwon-do International. O najcenniejsze medale na 30 matach walczyło ponad 2000 zawodników z 25 krajów. Ponad 45 zawodników i zawodniczek, 2 sędziów  oraz 6 trenerów reprezentowało Polskę. Wszyscy spisali się doskonale, zawodnicy zdobywają wiele medali, sędziowie swoim zaangażowaniem oraz trenerzy sekundując. Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do opłacił wyjazd 9 osobowej kadrze, która została wcześniej wybrana za najlepsze wyniki na trzech rankingowych turniejach ZS PUT. 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. 

Kadra ZS PUT  zdobyła kolejno:

Karolina Nowak, seniorki czarne pasy -55kg:

– 2. m. walki light-contact – Vice Mistrzyni Świata 

– 3. m. walki semi-contact – druga Vice Mistrzyni Świata 

– 2. m. walki drużyn narodowych –  Drużynowe Vice Mistrzostwo Świata 

Adam Zięba, seniorzy, czarne pasy -64 kg:

– 3. m. walki light-contact – drugi Vice Mistrz Świata 

Kasprzyk Maciej, kadet czerwone i niebieskie pasy -60kg
– 2. m. – układy tradycyjne
– 1. m. – walki semi contact
 
Emilia Szalak, kadetki niebieskie pasy -75kg
– 1. m. – walki semi contact 
 
Oliwier Baranowski, juniors niebieskie pasy
– 3. m. – walki tag team
 
Daniel Niedźwiecki, Krzesimir Kasza, Julia Armatyńska, Maja Popczyk po zaciętych walkach niestety wracają bez medali.
 
Pozostali zawodnicy wywalczyli:

Grzegorz Pajda junior, niebieskie pasy, -168 cm

– 2. m. walki semi-contact

Michał Klimek junior, niebieskie pasy, -168 cm

– 3. m. walki semi

Mikołaj Chrząszcz junior, niebieskie pasy -152 cm

– 3. m. walki semi

– 2. m. walk tag team

Zawalska Weronika, junior do 11l, niebieskie pasy -137cm:
 2 miejsce – walki semi contact 
 
Bajek Julia, junior do 11l, żółte pasy:
1 miejsce –  walki semi contact 
 
Zawalska Natalia, junior 11-14 lat, niebieskie pasy – 152cm
1 miejsce – walki semi contact 
2 miejsce – walki tag team, niebieskie i czerwone pasy
 
Kozioł Bartosz:
2 miejsce – point stop, junior, niebieskie pasy
3 miejsce – testy siły technika ręczna
2 miejsce – testy siły technika nożna 
2 miejsce – tag team
 
Kozioł Emilia:
2 miejsce – point stop, junior, niebieskie pasy
1 miejsce testy siły technika nożna
1 miejsce testy siły technika ręczna 
2 miejsce – tag team, niebieskie i czerwone pasy
 
Sęk Maria:
2 miejsce – tag team, niebieskie i czerwone pasy
 
Kołodziejczyk Oliwia, junior niebieskie pasy -168cm
2 miejsce – walki semi contact 
 
Maier Michelle, junior girls, czerwone pasy -168 cm:
1 miejsce – walki semi contact 
 
Gątkowska Aleksandra, kadet czerwone pasy
2 miejsce – walki semi contact 
 
Fronczyk Wiktoria:
1 miejsce – light contact, czarne pasy Tytuł Mistrzyni Świata Kadet
drugie miejsce – National Team Women – Drużynowe Vice Mistrzostwo Świata
 
Grela Olimpia:
3 miejsce – light contact, czarne pasy, seniorki Tytuł Drugiej Vice Mistrzyni Świata Seniorek
drugie miejsce – National Team Women – Drużynowe Vice Mistrzostwo Świata
 
Wiktor Augustowski, junior do 11l, niebieskie pasy:
– 3 m walki semi contact 
 
Marsel Castalano, junior do 11l,  czerwone pasy:
– 3 m – układy tradycyjne 
– 1 m – walki semi contact 
– 1 m – testy siły technika ręczna 
– 1 m – testy siły technika nożna 
 
Leila Castalano, junior do 11l, żółte pasy
– 1 m – walki semi contact
– 3 m – testy siły technika nożna 
 
Krzysztof Sobociński, junior do 11l,  zielone pasy
– 1 m walki semi contact 
– 1 m walki tag team 
 
Jakub Dziliński, junior czarne pasy:
– 3 m walki light contact
 

Paweł Wilczopolski, junior 11-14 lat (zielone pasy)

– 1 m, układy tradycyjne 



Tomasz Gumienniak – junior 11-14 lat (zielone pasy):

– 2 m, układy tradycyjne 



Oliwia Frączyk – junior 11-14 lat (zielone pasy) kat. -168 cm:

– 2 m, walki semi contact 



Michał Markowski – junior 11-14 lat (niebieskie pasy) kat. -168 cm:

– 3 m, walki semi contact 

– 3 m, walki tag team



Mateusz Buda –  senior -64 kg (niebieskie pasy)

– 3 m, walki semi contact 

 Szymon Grabowski, men Adult Middle Weight Green:
– 1m walki semi contact 

 Kacper Trzos, cadet (15-17) Middle Weight Blue/Red:
– 1 m, walki semi contact 

Jakub Płachta, junior (11-14) Heavy Weight Blue:
– 1 m walki semi contact 

Aleksandra Grzywacz, Jakub Grzywacz, Bartosz Trzeciak, Barbara Budek, Michał Krupa, Mariusz Nowak, Kacper Kołodziejczyk oraz trenerzy Grzegorz Sokołowski, Piotr Bernat i Monika Cieślik wracają bez medalu ale z dużym doświadczeniem i energią do dalszej pracy na treningach.