Relacje

Moravia Open Cup 2018 zakończona dużym sukcesem zawodników z Polski.

W dniach 29-30 września wzięliśmy udział w towarzyskim turnieju taekwondo ITF Moravia Open w Ostravie (Czechy). W zawodach wzięło udział 414 zawodników z 10 krajów, którzy utworzyli 40 ekip.

Polską Unię Taekwon-do reprezentowało 55 zawodników i zawodniczek z 5 klubów wraz z trenerami:

  • Krakowskie Centrum Taekwon-do – trener Mikołaj Kotowicz
  • UKS Taekwon-do Opole – trener Łukasz Rewieński
  • Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja – trener Grzegorz Sokołowski
  • Lubelski Klub Sportów Walki Dan – trener Piotr Bernat
  • Klub Sportowy Centuria Toruń – trener Łukasz Sadowski

Zawody sędziowało również sześcioro sędziów z PUT: Piotr Żołędź, Rafał Żelazko, Jarosław Chłopecki, Dorota Jagodzińska, Miłosława Sysio oraz Grzegorz Śmiałkowski.

Zdobyliśmy łącznie 50 medali, w tym 19 złotych, 11 srebrnych oraz 20 brązowych, co nam dało drugie miejsce w klasyfikacji klubowej zawodów.

Gratulujemy wszystkim medalistom oraz uczestnikom.

Życzymy kolejnych sukcesów sportowych. 

 

Poniżej wyniki naszych zawodników:

 

I – Karolina Czech – Best of the best pointfighting female

II – Buda Mateusz – Best of the best pointfighting male

 

I – Kowalska Natalia – pattern children female 10-9 kup

I – Hawrysz Jan – pattern children male 8-7 kup

I – Ogiński Jakub – pattern older junior male 8-5 kup

I – Cur Daniel – pattern younger junior male 4-3 kup

I – Kacprzak Łukasz – pattern younger junior male 8-5 kup

I – Sysio Dobrosława – pattern younger youth femal 10-9 kup

I – Kowalski Krystian – pattern younger youth male 6-5 kup

II – Obolewicz Mateusz – Pattern younger youth male 6-5 kup

II – Śmiałkowska Zuzanna – pattern younger junior female 2-1 kup

III – Besztak  Maja – pattern children female 8-7 kup

III – Warejko Szymon – pattern children male 8-7 kup

III – Kowalska Gabriela – pattern older Junior female 6-3 kup

III – Żabolicka Jessica – pattern older youth female 2 kup+

III – Dulik Zuzanna – pattern older youth female 2 kup+

III – Gumienniak Tomasz – pattern older youth male 6-5 kup

III – Pazdan Dariusz – pattern senor male 2-1 kup

III – Oleś Ludwik – pattern senior male 4-3 kup

III – Baranowski Oliwier – pattern younger junior male 2-1 kup

 

I – Ogiński Jakub – pointfighting older junior male -180cm

I – Diaków Agnieszka – pointfighting older youth female -160cm

I – Trześniak Jakub – pointfighting older youth male -150cm

I – Kacprzak Łukasz – pointfighting younger junior male +160cm

I – Kotowicz Stefania – pointfighting younger youth female -140cm

II – Zapolska Zofia – pointfighting older youth female -160cm

II – Obolewicz Mateusz – pointfighting younger youth male +140cm

II – Kowalski Krystian – pointfighting younger youth male -140cm

II – Woźniak Karol – pointfighting older youth male -160cm

III – Wilczopolski Paweł – pointfighting older youth male -160cm

 

I – Czech Karolina – sparring senior female -75kg

I – Czajkowski Maciej – sparring older youth male -50kg

I – Wożniak Martyna – sparring older youth female +50kg

II – Żabolicka Jessica – sparring older youth female +50kg

II – Perz Damian – sparring older junior male -63kg

III – Buda Mateusz – sparring senior male -64kg

III – Pluta Błażej – sparring senior male -85kg

III – Cur Daniel – sparring younger junior male -60kg

III – Osadczuk Miłosz – sparring older youth male -38kg

III – Sajnóg Oskar – sparring older youth male -44kg

III – Wójcik Ewa – sparring senior female -57kg

 

I – Hawrysz Antoni – soft kick mini male -120cm

I – Hawrysz Jan – soft kick children male +130cm

II – Rudnicki Nikodem – soft kick children male +130cm

III – Besztak Maja – soft kick children female

 

I – Besztak Maja – special technique children female

II – Sysio Marek – special technique older youth male 10-7 kup

III – Hawrysz Antoni – special technique mini male

III – Ogiński Jakub – special technique older junior male

Dodatkowo Jakub Ogiński zdobył puchar za najlepszego zawodnika w kategorii wiekowej Older Junior Male, zaś Jan Hawrysz – w kategorii Children.

Uczestnicy bez medali: Maria Skiba, Michał Markowski, Cezary Pietruszyński, Tymon Szałwiński, Oliwia Soppa, Antonina Marchlewska, Janusz Kwiatkowski, Antoni Małgorzewicz, Filip Wyka, Michał Klimek, Grzegorz Pajda, Mikołaj Chrząszcz, Jakub Łyszkowski, Kasper Śmiałkowski, Bartosz Bukowski, Kacper Izbiński, Paweł Franczyk, Martyna Franczyk, Mateusz Rozwód,Natalia Cheba