Z życia klubów

Gala 10-lecia Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki

W niedzielę 28 listopada w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach (dawny CAL) odbyła się długo wyczekiwana Gala 10-lecia Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Uroczystość miała odbyć się 20 marca 2020 roku ale ze względu na wystąpienie pandemii coronavirusa została odwołana i dopiero teraz udało się ją przeprowadzić.

Aczkolwiek obecne obostrzenia nie dawały organizatorom zupełnie wolnej ręki i musieli oni znacząco ograniczyć ilość uczestników imprezy a także zrezygnować z niektórych wcześniej zaplanowanych punktów programu. Gala odbyła się po honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka, któremu podczas uroczystości towarzyszyła pani Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. Nie zabrakło również Starosty Radomskiego Waldemara Trelki i Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka, którzy od wielu lat wspierają finansowo działalność klubu. Byli też przedstawiciele współpracujących z klubem pionkowskich instytucji.

Bardzo silną grupę stanowili też reprezentanci świata sportu, na czele ze Zbigniewem Pawlakiem – prezesem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo, Łukaszem Wabnicem – członkiem zarządu Polskiego Związku Kickboxingu i Marcinem Kostyrą – prezesem Polskiej Federacji Tang Soo Do. Na widowni zasiedli przedstawiciele klubów sportowych, sponsorzy klubu, sympatycy, rodzice, aktualnie trenujący zawodnicy ale też ci, którzy zakończyli w różnym czasie swoje treningi w klubie.W pierwszej części gali odbyły się podziękowania dla osób, instytucji i sponsorów, którzy wspierali działania klubu w minionej dekadzie a także działaczy klubu, instruktorów i sędziów.

Pamiątkowe statuetki i medale wręczali: Tomasz Woźniak – prezes klubu, Marzena Grzywacz – wiceprezes i Dariusz Sułek – trener główny.W drugiej zaś części ogłoszono i nagrodzono pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami najlepszych zawodników klubu.Tytuł najlepszej zawodniczki 10-lecia zdobyła Paulina Woźniak a tytuł najlepszego zawodnika w plebiscycie publiczności otrzymał Jakub Płachta.

W rankingu klubowym wyróżniono aż 35 zawodników (na ponad stu klasyfikowanych), pięć pierwszych miejsc zajęli:

1. Patryk Banaszek

2. Aleksandra Grzywacz

3. Jakub Płachta

4. Michał Borkowski

5. Wiktoria Rutkowska

Ponadto nagrodzono zawodników w kolejnych dwóch prestiżowych kategoriach. Największy sukces międzynarodowy:

1. Jakub Płachta

2. Aleksandra Grzywacz

3. Alicja Wiszniowska

Najlepszy zawodnik kickboxingu:

1. Aleksandra Grzywacz

2. Patryk Banaszek

3. Jakub Płachta

Ceremonie wręczania nagród i wyróżnień były przeplatane bardzo atrakcyjnymi pokazami zawodników ze wszystkich czterech grup treningowych klubu. Wszystkie prezentacje na scenie zostały wzbogacone efektami świetlnymi, prezentacjami wizualnymi i ekspresyjną muzyką. Były momenty radosne ale też wzruszające, gdy wspomniano w artystycznej formie młodego zawodnika klubu Adama Olszewskiego, który zmarł tragicznie w 2013 roku. Gościnnie zaprezentowała się też para tancerzy boogie woogie z klubu Kick. A ostatnim akcentem artystycznym gali był występ pani Justyny Wiszniowskiej, mamy dwóch zawodniczek klubu, która zaprezentowała swój talent wokalistyczny w piosence pt. „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar. W finałowym momencie, na specjalnym wózku wjechał wielki tort z logo klubu, rozświetlony sztucznymi ogniami, który przygotowała firma PPH Kosiek.Galę prowadziła pani Anna Molenda z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, która już na wstępie zaznaczyła, że ten wieczór będzie magiczny i niepowtarzalny.

I chyba taki był…10 lat w historii to nie dużo, jak powiedział patron honorowy imprezy Burmistrz Robert Kowalczyk ale był to okres bardzo intensywny, obfitujący w imponującą ilość wydarzeń klubu o czym mogli się przekonać zgromadzeni na sali widowiskowej goście, oglądając prezentacje multimedialne i wystawę fotograficzną na korytarzach budynku MOK.

0 Udostępnień