Relacje Wszystkie

Tang Soo Do w PUT

Tang Soo Do to koreańska sztuka walki stanowiąca swoiste połączenie taekwon-do z karate tradycyjnym, która pojawiła się w Polsce w 2001 roku.

 

Od kilkunastu już lat czołowe kluby tego stylu bardzo ściśle współpracowały z Polską Unią Taekwon-do, szczególnie w zakresie rywalizacji sportowej. W ostatnim czasie dwa czołowe kluby Tang Soo Do: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki (2019) oraz Wołomińskie Centrum Sztuk Walki (2021), postanowiły wstąpić w szeregi ZS PUT i kontynuować swoją dotychczasową działalność w ramach tej właśnie organizacji.

 

Aby zapewnić adeptom tangsoodo profesjonalny i wszechstronny rozwój przy Związku Sportowym Polska Unia Taekwondo, powołano Komisję Stylową Tang Soo Do, w skład której weszli przedstawiciele obu klubów:

  • Dariusz Sułek – przewodniczący
  • Michał Majewski – wiceprzewodniczący
  • Damian Gebal, Paulina Woźniak – członkowie.

 

Głównymi celami Komisji jest unifikacja systemu szkolenia i egzaminowania w zakresie Tang Soo Do, podejmowanie inicjatyw o charakterze sportowym np. organizacja zawodów czy seminariów oraz koordynowanie działań zgodnie z wymogami ZS PUT i wiele innych.

 

Aby zapewnić rozwój na najwyższym poziomie czarnego pasa, od stycznia tego roku oba kluby, jako autonomiczne jednostki przystąpiły do światowej federacji All Tang Soo Do Organization (ATO).

 

Jeszcze przed wakacjami planowane jest seminarium i egzamin na stopnie mistrzowskie ATO, natomiast w pod koniec kwietnia odbędzie się turniej pucharowy Tang Soo Do organizowany przez Wołomińskie Centrum Sztuk Walki. Planowana jest też impreza ogólnopolska ZS PUT.

 

 

 

 

0 Udostępnień