Rooster
Z życia klubów

Klub „Rooster” się rozkręca!

Pierwszy rok działalności klubu sportowego rozpoczął się we wrześniu tego sezonu! Nowych osób, które dołączają do klubu przybywa z każdym tygodniem, a Rooster rozkręca swoją działalność na najwyższych poziomie!

Klub Akademia Sztuk Walki „Rooster” został zarejestrowany jako stowarzyszenie kultury fizycznej u starosty świdnickiego we wrześniu 2020 roku. Początkowy entuzjazm związany z otwarciem klubu został skapitulowany przez pandemię SARS-CoV-2 oraz zakaz prowadzenia zajęć sportowych ogłoszony przez rząd. Przez dokładnie 2 lata zarząd klubu oraz osoby z nim współpracujące spożytkowały czas na planowaniu, rozwoju oraz obraniu kierunku, w którym klub miałby się rozwijać. 

Ze Związkiem Sportowym Polska Unia Taekwon-do ASW Rooster związał się w 2021 roku. Wrzesień 2022 roku to pierwszy miesiąc działalności sportowej. Klub prowadzi zajęcia w dwóch miastach położonych na dolnym śląsku w Świdnicy w Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz w Świebodzicach w Centrum Rehabilitacyjnym „Promyk”, w którym to posiada własną salę przystosowaną do treningu sportów i sztuk walki. Po pierwszym miesiącu zajęć do klubu udało się pozyskać 25 osób przede wszystkim w grupie wiekowej przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.

Głównym trenerem i liderem klubu jest Jerzy Brzostowski IV dan taekwon-do znany w środowisku naszego Związku Sportowego od wielu lat, ponieważ swoją drogę sportową zaczynał w zrzeszonym u nas UKS Taekwon-do Gryf Świdnica i to w tymże klubie osiągał swoje największe sukcesy. W klubie na stałe pracuje również dietetyk sportowy – mgr Klaudia Marciniak pełniąca również rolę sekretarza zarządu. Prezesem klubu jest Pan Arkadiusz Brzostowski.

Pomimo swojej krótkiej działalności klub wystawi małą reprezentację podczas odbywającego się w tym miesiącu Polish Open Cup w Opolu.

Akademia Sztuk Walki „Rooster” | Facebook

Akademia Sztuk Walki Rooster (@asw_rooster) Instagram

 

0 Udostępnień