Relacje

Co się działo na Taekwon-do Polish Open Cup 2022? To była wyjątkowa edycja!

Tegoroczne zawody wyróżniły się spośród ostatnich edycji. Mieliśmy przyjemność gościć Wielkiego Mistrza oraz obejrzeć wspaniały i dynamiczny pokaz taekwon-do. Wykonane zostały również przepiękne fotografie upamiętniające to wydarzenie.

W dniach 15-16 października 2022 w Opolu odbyły się najważniejsze zawodowy w tym sezonie – Taekwon-do Polish Open Cup! Do zawodów zgłosiło się aż 612 zawodników z 29 klubów z całej Polski, Mołdawii, Rumunii i Niemiec.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęło Krakowskie Centrum Taekwon-do. Na podium II miejsca stanął Klub Sportowy Orient, a na III Opolski Klub Taekwon-do.

Poniżej przedstawiamy tytuły najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach:

• dzieci: Iwona Polok (KS Striker), Szymon Grabara (KS „Orient”);
  • młodzicy: Natalia Kowalska (Azja Pabianice), Vadim Chirov (Mołdawia);
  • kadeci: Zofia Zapolska (KCT Kraków), Arsenie Popov (Mołdawia);
  • juniorzy: Zuzanna Śmiałkowska (Azja Pabianice), Florin Dunas (Rumunia);
  • seniorzy: Wiktoria Banaszek (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki), Szymon Grzebyk (KCT Kraków).

Na zawodach rozegrane zostały konkurencje: soft stick, tempówki, techniki specjalne, układy formalne tradycyjne i otwarte, semi contact i light contact.

Na wydarzenie zaproszenie zaakceptował Gość specjalny Grand Master Xuan Ha 9 DAN, który wraz ze swoją drużyną przyjechał do nas z Niemiec. Obecność Wielkiego Mistrza na naszej imprezie to był ogromny honor i wyróżnienie, za co niezmiernie dziękujemy.

Tego roku powróciliśmy do najlepszych tradycji taekwon-do. Na imprezie swój pokaz zaprezentowała narodowa drużyna Mołdawii.

Link do galerii zdjęć: Facebook