Z życia klubów

Nasi trenerzy – Jerzy Brzostowski IV dan, ASW „Rooster”

Mamy przyjemność rozpocząć nową serię „Nasi trenerzy”, w której przedstawimy wspaniałe osoby mocno zaangażowane w działania swoich klubów. Pierwszą osobą jest trener Jerzy, który niedawno zapoczątkował istnienie Akademii Sztuk Walki „Rooster”. Poznajcie go bliżej!

Jerzy Brzostowski swoją przygodę z taekwondo rozpoczął w 2004 roku w klubie UKS Taekwon-do Gryf Świdnica pod okiem instruktorów Waldemara Zdebskiego oraz Krzysztofa Zielińskiego. Obecnie jest posiadaczem IV dana w taekwon-do ITF. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Świata oraz Mistrza Europy różnych federacji taekwondo (w tym TI, UITF, ITF Hq Korea) jest multimedalistą zawodów sportowych organizowanych przez ZS PUT. W roku 2020 wygrał plebiscyt Gazety Wrocławskiej na sportowca dziesięciolecia (2010 – 2020) Powiatu Świdnickiego, w wojewódzkim finale zajął on drugie miejsce.

Ukończył studia pierwszego oraz drugiego stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (kierunek sport) jego prace dyplomowe dotyczyły zagadnień związanych z taekwondo. W 2022 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie pedagogiki – kwalifikacji nauczycielskich w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.  W czasie studiów w Poznaniu przez okres dwóch lat trenował w grupie zawodniczej AZS OŚ Poznań (taekwondo olimpijskie) lecz zrezygnował z niego na rzecz nauki. W chwili obecnej jest doktorantem drugiego roku AWF Poznań (dyscyplina nauk o kulturze fizycznej), prowadzi badania naukowe oraz zajęcia ze studentami. Tematem jego koncepcji dysertacji doktorskiej są zagadnienia związane ze sprawnością specjalną wśród zawodników uprawiających taekwondo tradycyjne. Zaakceptowany przez Radę Naukową AWF Poznań temat to: „Konstrukcja oraz walidacja testu specjalnej sprawności fizycznej dla taekwondo tradycyjnego”. 

Zajęcia treningowe zawodowo zaczął prowadzić w 2018 roku w jednym z Poznańskich klubów. W lipcu 2022 roku uzyskał tytuł zawodowy trenera klasy pierwszej w taekwondo na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, w Warszawie. Jest głównym trenerem Akademii Sztuk Walki „Rooster”, egzaminatorem na stopnie uczniowskie jak również w ZS PUT pełni rolę sędziego kontraktowego.

Akademia Sztuk Walki „Rooster” | Facebook

Akademia Sztuk Walki Rooster (@asw_rooster) Instagram

0 Udostępnień