Z życia klubów

Klub Sportowy Sajkan działa z Nami w PUT!

Tegoroczny Puchar Polski w Opolu zainicjował początek wspólnej drogi z Polską Unią Taekwon-do. Dobra organizacja oraz wysoki poziom zawodów sprawił, że klub rozpoczął starania o status członkowski, który udało się sprawnie osiągnąć. Nowa perspektywa i świeże spojrzenie pozwoli klubowi na jeszcze lepszy rozwój wraz z doskonaleniem zawodników oraz kadry trenerskiej.

Klub Sportowy Sajkan formalnie zarejestrowano 30 sierpnia 2022 roku, jednak warto nadmienić, że prezes klubu Kamil Śmigielski jest trenerem nieprzerwanie od 11 lat, a także posiada tytuł Wicemistrza Świata w Taekwondo ITF, Mistrza Europy i wielokrotnego Mistrza Polski. Jest absolwentem AWF we Wrocławiu, tym samym posiadając pedagogiczne zaplecze, które sprawia, że treningi w klubie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Każdego dnia przybywają nowi adepci w różnych grupach wiekowych. Zawodnicy społeczności osiągają liczne sukcesy, doskonaląc swoją formę i zdobywając cenne doświadczenie.

Aktualnie klub posiada 6 grup wiekowych w 3 lokalizacjach, mając aspiracje na stopniowy rozrost. W niedalekiej przyszłości zamierza zorganizować zgrupowania, obozy sportowe oraz liczne seminaria, aby urozmaicić trenowanie i przybliżyć piękno taekwon-do.

Klub Sportowy Sajkan | Facebook

Klub Sportowy Sajkan (@ks_sajkan) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

0 Udostępnień