Relacje

Podsumowanie szkolenia z prowadzenia zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualna oraz ruchową

26 listopada 2022 odbyło się kolejne szkolenie dla członków PUT. Spotkanie miało miejsce w Dojo w Starej Wsi – Fundacji Europejskiego Centrum Budo. 

Pierwszy blok spotkania przedstawiła Pani Małgorzata Drewniak- Tyras, która jest pedagogiem w Domu Dziennym Pobytu Częstochowskim Centrum dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Prowadząca zapoznała uczestników z realiami pracy z osobami niepełnosprawnymi, podając przy tym mnóstwo rozwiązań sytuacji problematycznych dotyczących podopiecznych, ale i również nieodłącznej biurokracji. Pani Małgorzata w swojej prezentacji pokazała piękno prowadzenia zajęć dla omawianych grup.

Kolejny blok szkoleniowy przejął Pan Wojciech Wiertel, trener klasy mistrzowskiej w Kickboxingu, Trener II klasy Boksu oraz Instruktor Krav Magi (poziom G1). Prowadzący opowiedział o metodyce pracy z osobami chorymi na Parkinsona, zachęcając przy tym do dyskusji. Dzięki takiej formie szkolenia uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami i zasięgnąć rad Pana Wojciecha. 

Część praktyczna odegrała kluczową rolę w szkoleniu. Pani Monika Cieślik, instruktor taekwon-do, prowadząca od kilku lat treningi dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Częstochowie, przygotowała ze swoimi uczniami trening pokazowy. Na widowni zasiedli uczestnicy szkolenia, którzy mogli przyglądać się jak Pani Monika pracuje z podopiecznymi. 

 

 

0 Udostępnień