Relacje

Grudzień miesiącem turniejów!

Każdego roku grudzień jest wyjątkowy pod względem rozrywki w większości klubów sportowych. W tym zimowym okresie kluby organizują dla swoich adeptów i ich rodzin imprezę, podczas której zawodnicy mogą porywalizować i często skorzystać z oferowanych atrakcji. 

XIV Gwiazdkowy Puchar Orientu – Klub Sportowy Orient 

Cały turniej był sfinansowany ze środków miasta Częstochowy w ramach inicjatyw lokalnych i środków własnych klubu. Jak pisze Orient na swoim fan Pagu, podczas rozgrywania konkurencji, na matach było widać zacięcie oraz rywalizację, ale wszystko z duchem fair-play i przyjaźni, jaką obdarowywali siebie spotykający się naprzeciw siebie zawodnicy. Mimo posiadania tych samych barw klubowych zawodnicy podeszli do tematu bardzo poważnie i nikt nikomu nie dawał za wygraną. Emocje jakie towarzyszyły podczas starć oraz okrzyki dopingu i radości ze strony zgromadzonych widzów dodawały całym zawodom jeszcze większego znaczenia. Zawody te były podsumowaniem całego roku pracy i zaangażowania w treningi.

Klub Sportowy Orient | Czestochowa | Facebook

XVIII Mikołajkowy Turniej Taekwon-do – Krakowskie Centrum Taekwon-do

Turniej jest połączeniem zdrowej rywalizacji i zabawy – to już tradycja. W tym roku impreza miała miejsce w Hali KS Orzeł. Najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie 3 lata. Uczestnicy mogą się sprawdzić na różnych płaszczyznach sportowych, zawrzeć nowe znajomości w klubie oraz wprowadzić rodziców w ich świat. Klub rozegrał konkurencje technik specjalnych, tempówek, walki soft-stick oraz semi-contact. Imprezę dopełniał festyn, gdzie dzieci mogły bawić się w dmuchańcach, malować twarze, skręcać baloniki oraz robić zdjęcia w foto budce z rodzinami. 

Krakowskie Centrum Taekwon-do | Kraków | Facebook

Mikołajkowy Puchar Burmistrza Miasta Pionki – Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki oraz Wołomińskie Centrum Sztuk Walki

Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, przy wsparciu Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Polskiej Unii Taekwondo oraz All Tang Soo Do Organization Poland. Turniej odbył się z inicjatywy i pod patronatem burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka. W ciekawym artykule, z którym można zapoznać się na stronie Nad Zagożdżonką, możemy się dowiedzieć, że w zawodach wzięło udział blisko 140 uczestników reprezentujących dwa kluby zrzeszone w grupie All Tang Soo Do Organization Poland: Wołomińskie Centrum Sztuk Walki i Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, w tym grupa rodziców, która podjęła rywalizację w walkach soft stick indywidualnie oraz w walkach double match dwuosobowych drużyn, tworzonych wraz z dziećmi.

Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki | Facebook

Wołomińskie Centrum Sztuk Walki | Wołomin | Facebook

0 Udostępnień