Z życia klubów

Nasi trenerzy – Magdalena Kotowicz I dan, Krakowskie Centrum Taekwon-do

W wieku 7 lat przyszła na swój pierwszy trening w KCT! Sztuki walki stały się sportem, z którym związana jest całe życie. W wieku dziecięcym i nastoletnim regularnie trenowała, brała udział w obozach i startowała w zawodach regionalnych, Mistrzostwach Polski i Europy. Teraz ilość dzieci, które ma pod opieką imponuje!

Swoją przygodę jako trener Magda rozpoczęła od trenowania dzieci w wieku 3-6 lat w grupach Małych Smoków. Początkowo prowadziła zajęcia w kilku lokalizacjach. Następnie po wielu godzinach praktyk została również trenerem grup początkujących i średniozaawansowanych dla dzieci w wieku szkolnym. Dziś po 12 latach pracy w tym zawodzie prowadzi około 23 grup tygodniowo zarówno w przedszkolach, jak i w grupach popołudniowych. Dzieci które trenuje regularnie starują w zawodach osiągając tytuły na imprezach regionalnych, jak i rankingowych.

Magda skończyła studia pedagogiczne na kierunku wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne osiągając tytuł licencjata, a następnie magistra. Ukończyła kurs sędziowski klasy B. Wielokrotnie była sędzią na mniejszych i większych zawodach taekwon-do. Od 10 lat jeździ na obozy pełniąc funkcję wychowawcy i trenera, a od ostatnich dwóch lat powierzono jej funkcję kierownika na obozach dla dzieci młodszych, samodzielnych. Opiekuje się dziećmi na półkoloniach, jak i obleganych ostatnio w naszym klubie nocowankach weekendowych.

„Uważam, że opieka i szkolenie młodych zawodników jest moją pasją i powołaniem. Łatwo nawiązuję relacje z dziećmi tworząc pozytywne warunki do rozwoju ich pasji i talentów. Staram się, aby dzięki zajęciom uczestnicy mogli rozwijać swoje zainteresowania i powiększać swoje umiejętności fizyczne. Jednocześnie zależy mi na rozwijaniu sfery emocjonalnej. Dzieci uczą się pokonywać własne słabości, radzić sobie w sytuacjach stresowych, godzić się z porażkami, wyciągać wnioski i dzięki ciężkiej pracy dążyć do coraz to większych celów. W przyszłości chciałabym kontynuować swoją pracę jako trener taekwon-do. Moim celem na najbliższe lata jest również rozwijanie dodatkowych inicjatyw związanych z pracą z dziećmi m.in. wyjazdów weekendowych przeznaczonych dla dzieci samodzielnych. Wierzę, że dzięki mojej pracy wiele dzieci ma szansę spełniać swoje marzenia, budować relacje i więzi, które będą przez nich zapamiętane do końca życia.” – pisze Magda 

Krakowskie Centrum Taekwon-do | Kraków | Facebook

0 Udostępnień