Z życia klubów

Nasi trenerzy – Wiktoria Banaszek I dan, Wołomińskie Centrum Sztuk Walki

Wiktoria ze sportem związana była od dziecka. Z początku były to sporty drużynowe, jednak czuła, że nie jest to jej miejsce i nieco później zaczęła treningi Tang Soo Do. Odkryła, że to sporty indywidualne są czymś idealnym dla niej, gdzie jest w pełni odpowiedzialna za swoje porażki jak i sukcesy.

Od samego początku Wiktoria jest związana z jednym klubem. Co ciekawe jest w tym klubie również od rozpoczęcia jego działalności. Od pierwszego treningu jest to Wołomińskie Centrum Sztuk Walki.

Zadebiutowała na Mistrzostwach Polski Tang Soo Do w Puławach. Pierwszy zdobyty medal na zawodach, w odróżnieniu do samego startu, nie zapadł jej w pamięć. Jednak na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwo Polski Tang Soo Do, Vice-mistrzostwo w kickboxingu czy Puchar Polski Taekwondo.

„Moim głównym celem w sztukach walki jest samorozwój, ciągłe kształtowanie charakteru, bycie coraz lepszą w tym co robię, ale również bycie coraz lepszym człowiekiem w aspekcie duchowym sztuk walki. Priorytetem od zawsze w sztukach walki było stale rozwijać się i iść na przód. Również w prowadzeniu zajęć wiele rzeczy daje mi radość – uśmiech dzieciaków, ich rozwój sportowy, ogólny oraz pozytywny odbiór moich zajęć. Jako trenerka spełniam się, gdy widzę ich zaangażowanie i to jak chłoną wiedzę, którą im przekazuję. Pięknym jest dla mnie obserwowanie jak stają się pewniejsze siebie, bardziej zdeterminowane, ambitne, a dumą jest całokształt mojej pracy trenerskiej i budowanie cudownej społeczności.” – mówi Wiktoria

Wiktoria ma w planach coraz bardziej rozwijać się w swojej pasji, co za tym idzie otwierać kolejne grupy w swojej lokalizacji oraz poza nią.

Poza treningami Wiktoria studiuje profilaktykę społeczną i resocjalizacje na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przyszłość chciałaby związać z pomocą innym osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Jak podkreśla sztuki walki mogą być świetnym sposobem do rozładowywania nagromadzonych emocji i pierwszym krokiem do rozpoczęcia zmian w swoim życiu.

 

Wołomińskie Centrum Sztuk Walki | Wołomin | Facebook

0 Udostępnień