Relacje

Open Tang Soo Do Tournament

15 kwietnia 2023 roku w Ośrodku Sportowym Huragan w Wołominie odbył się turniej Open Tang Soo Do Tournament. W zmaganiach wzięło udział 170 zawodników z 7 klubów z całej Polski oraz jedna ekipa z Grecji. Zmagania odbywały się pod patronatem honorowym Burmistrz miasta Wołomin Pani Elżbiety Radwan oraz PUT.

W sumie rozegrano 123 kategorie dla grup wiekowych dzieci, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów. Zmagania odbywały się w konkurencjach technicznych: formy tradycyjne, formy z bronią techniki szybkościowe oraz kopnięcie dosiężne. Formuły walk, w których mogli sprawdzić się zawodnicy to walka o ogonek, soft stick i dla starszych semi-contact, light-contact. Podczas oficjalnego otwarcia przeprowadzono zmagania w kategorii czarnych pasów w formach,  gdzie olbrzymim kunsztem wykazał się Zafeiropoulos Nikolaos I DAN Grecja Tang Soo Do Ypermachos Agiou Dimitriou, wykonując formę Bassaj Dai. W formach z bronią pierwsze  miejsce zdobył Jakub Płachta I Dan z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

W każdej kategorii wiekowej zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy:

Kategoria dzieci

  • Wojda Amelia – Tang Soo Do Pionki

Kategoria młodzików

  • Fila Hanna – Tang Soo Do Pionki

Kategoria kadetów

  • Wojda Jan – Tang Soo Do Pionki

Kategoria juniorów oraz seniorów

  • Monkosa Krzysztof – Tang Soo Do Pionki

Celem turnieju było umożliwienie zawodnikom początkującym rywalizacji z zawodnikami średnio zaawansowanymi i zaawansowanym, oraz zadbanie o ich pierwszy start, który zawodnik pamięta całe życie.

Wołomińskie Centrum Sztuk Walki | Wołomin | Facebook

0 Udostępnień