Relacje

XVIII Mistrzostwa Polski – relacja

W Ostródzie 12 i 13.03.2011 odbyły się 18. Mistrzostwa Polski PUT. W zawodach wzięło udział 421 zawodników z 31 klubów z całej Polski. Wśród nich znajdowali się aktualni Mistrzowie Świata i Europy.

 

W trakcie zawodów przeprowadzono rywalizację sportową w różnych konkurencjach: walk semi-, light- i full-contact, form tradycyjnych i otwartych, technik specjalnych (kopnięcia dosiężne), a dla dzieci walk soft-stick (gąbkowym kijem) i tempówek. W zawodach uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe – dla dzieci od. 6. r. życia odbyły konkurencje sprawnościowe, dla starszych konkurencje techniczne i walki.

 

Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski była rekordowa pod względem liczby startujących zawodników i klubów. Najwyższy poziom organizacyjny zapewnił Marcin Dziliński, prezes Gladiusa Ostróda – klubu organizującego ten turniej. Zawody sędziowała największa jak dotąd liczba 48 sędziów, a rywalizacja prowadzona była równolegle na 6 matach.

 

Dopisali najlepsi zawodnicy. W zawodach wzięło udział wielu aktualnych Mistrzów Świata Tae Kwon-Do International – m.in. Barłomiej Daniel, Adrianna Skowrytko, Karolina Pawłowska, Jakub Włodarz. Faworyci nie zawiedli – wszyscy zajęli najwyższe stopnie na podium. Wystartowali również przedstawiciele innych stylów – Tang Soo Do, Wun Hop Kuen Do, a przede wszystkim kickboxingu z wraz dwoma Wicemistrzami Świata – Piotrem Bąkowskim i Arturem Cholewą.

 

W trakcie zawodów po uroczystym powitaniu i prezentacji ekip odbyła się też część artystyczna. Wystąpiły grupy tańca współczesnego i hip-hopu Szkoły Tańca Ilony Pawlowicz. Największy aplauz zdobyli uczestnicy półfinałów pierwszej i trzeciej edycji programu Mam Talent. Michał Szałucho „Shao” zaprezentował pokaz manipulacji buugengami, zaś „Dzielny”, czyli Kamil Dziliński wystąpił z pokazem żonglerki kontaktowej.

 

Na zakończenie zawodów odbyły się dwie dodatkowe konkurencje. Pierwszą z nich był turniej weteranów w semi-contact. Tryumfował w nim Artur Cholewa, trener Alkonu Szczecin, który na początku lat 2000 wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski PUT w seniorach. Drugą była pokazowa walka taekwon-do full-contact w kategorii -66 kg. Zmierzyli się w niej Kacper Narloch z Cholew-Sport Police oraz Dawid Kowlaczyk z KSW Szczecinek. Po trzech rundach na punkty zwyciężył Narloch.

 

W klasyfikacji generalnej zawodów najlepszym klubem okazało się Krakowskie Centrum Taekwon-do. Jest to historyczny wynik klubu z Krakowa. W liczbie zdobytych medali wyprzedził faworytów LKSW „Dan” Świdnik oraz KS Orient Częstochowa.

 

Na koniec wręczono nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Zostali nimi wśród:

  • dzieci Filip Turcinavicius (Gladius Ostróda)

  • młodzików Paweł Zdun (Tangsoodo Puławy)

  • kadetów Karolina Nowak (Krakowskie Centrum Taekwon-do)

  • juniorów Mateusz Kwiliński (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do)

  • seniorów Jakub Kret (LKSW Dan Świdnik).

Zdjęcia dostępne z Mistrzostw dostępne są w galerii.

0 Udostępnień