Z życia klubów

Pogorzelica – miasteczko taekwon-do

Od 1 do 14 sierpnia 2011 roku mała nadmorska miejscowość Pogorzelica stała się miasteczkiem taekwon-do. Na obóz udały się tam kluby PUT z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Jastrzębia, Warszawy i Olsztynka.

 

 

W Letnim Obozie Taekwon-do udział wzięło ponad 130 zawodników i trenerów Polskiej Unii Taekwon-do. Przyjazd naszych ekip zmienił zasadniczo strukturę demograficzną tej nadmorskiej miejscowości, gdyż w samej Pogorzelicy na stałe zameldowanych jest zaledwie 99 osób.

 

W Ośrodku Wypoczynkowym Manta zainstalowały się kluby z różnych stron Polski:

  • Orient Częstochowa (trenerzy Zbigniew Pawlak 6. dan, Marek Sosiński 1. dan, Marta Brylińska 2. dan, Magdalena Makowska 3. dan)

  • Krakowskie Centrum Taekwon-do (trenerzy Mikołaj Kotowicz 5. dan, Adam Wargal 3. dan)

  • Fight Club Będzin (trener Damian Wysocki 3. dan)

  • Keiko Jastrzębie (ekipa łączona)

  • Ronin Warszawa (ekipa łączona)

  • Egida Olsztynek (trener Bartosz Zabłotny 1. dan).

 

Każdy z klubów organizował sobie czas we własnym zakresie, w każdym klubie treningi odbywały się co najmniej 3 razy dziennie. Było też wiele wspólnych przedsięwzięć jak np. zbiorcze sparringi semi-contact oraz light-contact. Szczególnie cenne były gościnne treningi, które wszyscy trenerzy prowadzili dla innych klubów.

 

Z innych wydarzeń: rozegrano mecze siatkówki i piłki nożnej (w obu meczach drużyna „Reszty Świata” pokonała KCT Kraków), szkolenia ze strzelectwa sportowego czy też wspinanie po profesjonalnej ściance. Szczególnie udaną imprezą był wspólny chrzest, gdzie kilkudziesięciu „kotów” musiało przejść drogę przez mękę aby móc wykąpać się w morzu.

 

Wolny czas ekipy wykorzystywały na plażowanie, zwiedzanie okolic, dyskoteki, karaoke czy wycieczki autokarowe. Na koniec obozu każdy z klubów przeprowadził egzaminy na stopnie uczniowskie; osobno odbył się również egzamin na czarne pasy.

 

Tegoroczny wspólny obóz okazał się pod każdym względem dużym sukcesem. Z pewnością w przyszłym roku pomysł będzie kontynuowany. Liczymy, że powodzenie tego przedsięwzięcia przyciągnie jeszcze większą liczbę klubów, trenerów i zawodników.

 

Zdjęcia z obozu dostępne są w galerii

pod linkiem -> Letni Obóz Pogorzelica 2011


0 Udostępnień