Relacje Wszystkie Z życia klubów

OMO – Opole 2012

W sobotę 16.06.2012r. w opolskim Okrąglaku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny dla Dzieci i Młodzików w Taekwondo. Organizatorem imprezy był Opolski Klub Taekwon-do. W zawodach brali udział młodzi adepci taekwondo z województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Przy licznej grupie kibiców, wsparciu trenerów i rodziców, zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach sprawnościowych, układach oraz walkach.

Dzieci (roczniki 2002 i młodsze) brały udział w technikach szybkościowych (pojedyncze dollyo chagi), technikach specjalnych (twimio nopi ap chagi), układach formalnych tradycyjnych i dowolnych, a także w bardzo lubianych i niezwykle widowiskowych walkach miękkimi kijami. Młodzicy natomiast (roczniki 2000 i 2001), oprócz technik szybkościowych, specjalnych oraz układów formalnych, próbowali swoich sił w walkach w systemie WTF. Najlepsi w swoich konkurencjach otrzymali medale i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom zawodów należą się gratulacje, tym bardziej, że zawody stały na wysokim poziomie, a wiele walk mogło się podobać. Dużo emocji dostarczyły również zmagania w konkurencjach sprawnościowych.

Liczymy, że zawody, od kilku lat regularnie organizowane w Opolu, z roku na rok będą się cieszyć coraz większą popularnością, jak to ma miejsce do tej pory.

 

 

0 Udostępnień