Aktualności » Mistrzostwa Europy olbrzymim sukcesem

Kategoria: Wyniki
Mistrzostwa Europy olbrzymim sukcesem

Olbrzymim sukcesem organizacyjnym zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International, które odbyły się w miniony weekend w Wieliczce. W turnieju wystartowało aż 849 zawodniczek i zawodników z 18 krajów. Zawody sędziowało 95 sędziów. Zmagania oglądało w każdy dzień po 400 osób, co stanowiło komplet publiczności. Przedstawiamy wyniki zawodów: results_correct.

10 komentarzyDodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 2 listopada 2012

Komentarze dla tego wpisu:

 1. Puchar Polski Opole
  dnia 2 listopada 2012 o godz. 23:54 napisał:

  Mógłbym się dowiedzieć jakie są kategorie wagowe i wzrostowe na Puchar Polski 1-2 grudnia 2012 ? w opisie zawodów jest napisane że zgodne z regułami i zasadami PUT, tylko gdzie to jest?

 2. Gizmo
  dnia 3 listopada 2012 o godz. 08:09 napisał:

  W dziale ‚Do pobrania’ masz pełny regulamin sędziowski PUT z kategoriami.

 3. Chary
  dnia 6 listopada 2012 o godz. 08:11 napisał:

  „Olbrzymi sukces organizacyjny”? Faktycznie impreza niemalże masowa, aż dziwne, że udało się rozegrać wszystkie konkurencje w dwa dni przy takiej ilości zawodników. Natomiast sukcesem nie nazwałbym gigantycznych kolejek do rejestracji i wagi. Czas rejestracji i wagi zawodników to około sześć godzin w totalnym bałaganie. Kompletne lekceważenie uczestników. Stanowisk do ważenia przy tej ilości zawodników powinno być 10, a nie dwie. Nie wspomnę o załatwianiu ważenia klubów wybiórczo poza kolejnością. A masa niech czeka. Poza tym impreza mimo wszystko OK.

 4. Mikołaj Kotowicz
  dnia 9 listopada 2012 o godz. 11:29 napisał:

  Do „Chary”. Zgadzam się w 100% jak chodzi o rejestrację. Nie wyszło to tak, jakbyśmy chcieli. Złożyło się na to kilka czynników. Np to, że jedna z dużych ekip zagranicznych nie dopilnowała warunków zgłoszenia i karty dostarczyła dopiero na rejestrację. To znowu spowodowało, że trzeba ich było wprowadzać do systemu właściwie przy wadze. A konsekwencją było utworzenie się zatoru. Udało nam się zorganizował drugie stanowisko, które rozładowało kolejkę.
  Liczyliśmy też, że ekipy zagraniczne, które przyjechały dzień wcześniej załatwią rejestrację rano, a tak nie było. Większość przyjechało po południu. Kto zjawił się do południa, był ważony i rejestrowany bez kolejki.
  Ważenia wybiórcze dotyczyły wyłącznie ekip, które były do południa i z jakichś przyczyn nie mogli zostać zważeni w całości przed utworzeniem zatoru. Zazwyczaj były to drużyny, które w kolejce stały już od kilku godzin.
  Reasumując nie wszytko mogliśmy przewidzieć. Były też pewne rzeczy, które mogliśmy zorganizować lepiej. Wypada nam tylko przyznać się do błędów i przeprosić. Być może otrzymamy w przyszłości następną szansę na zorganizowanie podobnej imprezy. Mają doświadczenie ME na pewno rejestrację przeprowadzimy lepiej.

 5. Chary
  dnia 9 listopada 2012 o godz. 12:20 napisał:

  Miło usłyszeć odrobinę skruchy ze strony organizatora. Błędów przy tak dużej imprezie nie da się uniknąć, to fakt. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie już dobrze. I znowu wyszło, że wszystko przez Rosjan. Życzę dalszych sukcesów. Powodzenia.

 6. org.pl
  dnia 10 listopada 2012 o godz. 10:31 napisał:

  w piątek w dzień ważenia o godz. 21.00 gdy już się dopchaliśmy do wagi (różnymi podstępnymi sposobami) usłyszałem od bezradnego Szkota że oni czekają od lunchu ale nie wiedzą o co chodzi bo pani która wpuszcza do pokoju ważenia nie mówi po polsku.
  Druga sytuacja: rozpycha się jeden z instruktorów z Częstochowy w kolejce i opieprza jednego z zawodników, zaczyna go ostro obsztorcowywać na co po chwili tamten : „Excuse me?”
  Sytuacja trzecia: Prowadzący otwarcie zawodów produkuje się po polsku, wita wszystkich opowiada itd. a do ekip zagranicznych tłumaczenia ma 1 zdanie : „witamy w Wieliczce”
  Konkuzja: panowie i panie, jeżeli organizujecie zawody takiej rangi i planujecie zorganizować to po polsku to chyba ktoś tu jest niepoważny albo nieprofesjonalny. Ilu było zawodników z zagranicy i ile było osób skierowanych do ich obsługi zanjących język?

 7. Mikołaj Kotowicz
  dnia 13 listopada 2012 o godz. 10:38 napisał:

  W pierwszym dniu celowo zrezygnowaliśmy z tłumaczenia wszystkiego – chcieliśmy to zrobić szybko. Gdybyśmy tłumaczyli wszystko na język angielski, byłoby to wciąż niezrozumiałe dla ok 300 zawodników. Mówienie każdego zdania po polsku, angielsku, rosyjsku, niemiecku i hiszpańsku oznaczałoby kilkukrotne wydłużenie ceremonii otwarcia. Na Mistrzostwach Świata używa się tylko jednego języka…

 8. org.pl
  dnia 16 listopada 2012 o godz. 16:15 napisał:

  jasna sprawa ale wszystkie ekipy z wyjątkiem części Polaków znają ten jeden język, którego używa się na Mistrzostwach Swiata a tym językiem zawsze jest angielski. Osobiście wolałbym żeby całość była prowadzona tylko w j. angielskim – goście z zagranicy byliby zadowoleni a Ci z Polaków, którzy by nie rozumieli mieliby jasny komunikat: języków trzeba się uczyć. Nie uważasz że zawodnicy z zagranicy mogli dojść do przeczucia że zostali, delikatnie mówiąc, olani?

 9. Mikołaj
  dnia 21 listopada 2012 o godz. 23:43 napisał:

  Którzy goście z zagranicy byliby zadowoleni? Nikt albo prawie nikt nie mówił po angielski w ekipach: Rosji, Ukrainy, Argentyny, Mołdawii, a to stanowiłoby 3/4 wszystkich przyjezdnych…

 10. org.pl
  dnia 26 listopada 2012 o godz. 13:59 napisał:

  w takim razie pewnie mówili po polsku ;)

Napisz komentarz


 

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

22-23.09.2018, Kraków – Seminarium szkoleniowe ZS PUT

 

04-07.10.2018, Armenia – GTF Taekwon-Do European Open Cup 2018

 

13.10.2018, Świdnica – Mistrzostwa Polski Południowej Dzieci, Młodzików i Kadetów ZS PUT

 

 

 

 

 

03 mg_3839 mg_4748 mg_5533


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do