Relacje

MP Taekwondo PUT 2013 – Relacja

W ubiegły weekend, 16-17.03.2013r. w częstochowskiej hali „Polonia” odbyły się jubileuszowe XX Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Taekwondo.

 

W zawodach udział wzięło 566 zawodniczek i zawodników, a tym:

• 9 maluchów
• 129 dzieci
• 159 młodzików
• 99 kadetów
• 69 juniorów
• 101 seniorów.

 

Zawodnicy reprezentowali 35 klubów, w tym 3 z zagranicy (Austria, Azerbejdżan, Walia). 

 

Ilość zawodników startujących w naszych mistrzostwach okazała się absolutnym rekordem w 20-letniej historii Polskiej Unii Taekwondo.

 

Zawody sędziowało 53 sędziów Polskiej Unii Taekwondo. 
Sędzia główny- Zbigniew Pawlak. Sekretarz zawodów- Marta Brylińska.

Organizatorzy: Zbigniew Pawlak, Magdalena Makowska, Łukasz Wabnic. 

 

Klub gospodarzy, KS „Orient” wystawił 134-osobową reprezentację. W generalnej klasyfikacji medalowej klubów, „Orient” okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając łącznie 48 medali: 19 złotych, 11 srebrnych, 18 brązowych, co dało nam pierwsze miejsce na podium. 

 

Zawody przebiegały sprawnie, na dobrym poziomie organizacyjnym. Poziom sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Udział ekip zagranicznych niewątpliwie podniósł rangę naszych zawodów- komentuje Łukasz Wabnic. 

 

Nasze zawody obfitowały także w dodatkowe atrakcje, które do tej pory nie zostały zorganizowane na żadnej innej tego typu imprezie- najmłodsi zawodnicy mieli możliwość korzystania z dmuchańca i trampoliny. Uczestnicy dodatkowo losowali nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt sportowy, książki, zabawki, słodycze, wejściówki do „Magicznej Krainy”, karnety na kursy języka angielskiego, koszulki, poduszki, kaski narciarskie i rowerowe i inne- dodaje Magdalena Makowska. 

 

Warto także zaznaczyć, że jako pierwsi organizatorzy daliśmy zawodnikom możliwość sprawdzania drabinek poszczególnych kategorii za pośrednictwem strony internetowej zawodów www.mptkd2013.pl.

 

Z dodatkowych atrakcji warto również wymienić stoisko firmy Fighting Empire, która wykonywała na miejscu hafty na strojach zawodników. Ponadto uczestnicy turnieju mieli możliwość skorzystania z usług masażysty.

 

Zawody oceniamy jako bardzo udane. Składa się na to nie tylko wysoki poziom sportowy i organizacyjny turnieju, ale także fakt, że poza drobnymi kontuzjami, żadnemu z zawodników nic się nie stało- mówi Zbigniew Pawlak. Ponadto warto wspomnieć, że po raz pierwszy w czasie zawodów zorganizowane zostały dwie konkurencje: rekreacyjne konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych dzieci (3,4,5-letnich), a także konkurencja układów formalnych dla trenerów- dodaje sędzia główny turnieju.

 

Na stronie www.put.org.pl , a także www.mptkd2013.pl dostępne jest pełne zestawienie wyników z zawodów, zarówno indywidualnych, jak i klubowych.

 

Dziękujemy za udział w turnieju. Mamy nadzieję na dalsze wspólne sportowe emocje :) 

 

Pozdrawiamy, Organizatorzy.

0 Udostępnień