Relacje

Instruktorzy z wyższymi kompetencjami

WP_20150215_001

Wiele klubów ZS PUT bazuje na prowadzeniu grup dziecięcych. Z myślą o nich Zarząd Unii postanowił zorganizować seminarium szkoleniowe dla instruktorów grup dziecięcych. Odbyło się ono 14 i 15 lutego 2015 r. w Częstochowie. Szkolenie składało się z 6 bloków tematycznych, a udział w nich wzięło 29 uczestników z całej Polski.

Sobotni blok poświęcony był metodyce układów formalnych poprowadził Grzegorz Sokołowski, Wicemistrz  Świata i Mistrz Polski w tej konkurencji. Pokazał on, że nauka i przede wszystkim doskonalenie form tradycyjnych może być dla dzieci ciekawe i wciągające.

WP_20150214_014

Niedzielną część rozpoczęli trenerzy piłki nożnej Dawid Wytrzymały i Łukasz Sapała ze stowarzyszenia Sportowa Częstochowa. Były zabawy biegowe oraz ćwiczenia koordynacyjne z wykorzystaniem płotków, drabinek, jeżyków czy piłek fitnessowych. Po nich swoją część miała Magdalena Makowska, instruktorka KS Orient Częstochowa wraz z grupą udziałem ponad 40 dzieci i ponad 40 rodziców. Prowadząca pokazała nie tylko znakomite zestawy ćwiczeń w parach dziecko+rodzic, ale dała przykład jak radzić sobie z tak liczną grupą.

WP_20150215_006

Kolejny blok stanowiły gry i zabawy biegowe, a prowadzącym była Aleksandra Raźny z Krakowskiego Centrum Taekwon-do. Podniosła ona tętno uczestników seminarium i pokazała, jak wiele ćwiczeń ruchowych można zrobić bez wykorzystania jakiegokolwiek sprzętu sportowego.

WP_20150215_010

Po niej swoją część przeprowadziła Agnieszka Horbatiuk, kolejna instruktorka KS Orient. Korzystając z pomocy swoich podopiecznych pokazała bardzo nowatorskie ćwiczenia na kształtowanie gibkości u najmłodszych trenujących.

Created with Nokia Smart Cam

Ostatnia część została przygotowana przez Ewę Kłosińską i Daniela Wocha, trenerów lekkoatletyki i czynnych zawodników biegów. Pokazali oni ćwiczenia z pozoru proste, mające za zadanie utrzymanie prawidłowej sylwetki podczas marszu, biegu i skoku. Ostatnia część zajęć dedykowana była ćwiczeniu siły i wytrzymałości siłowej mięśni brzucha i grzbietu.

WP_20150215_063

0 Udostępnień