Z życia klubów

Krzesimir najpopularniejszy w Ostródzie

Gladius - bal  (6)

05.02.2016 r. rozstrzygnięty został 20. jubileuszowy plebiscyt organizowany przez Gazetę Ostródzka na najpopularniejszego sportowca Ostródy 2015 roku. Formuła plebiscytu polega na zgłoszeniu przez poszczególne kluby kandydatów a następnie głosowanie na nich przez mieszkańców (zbieranie kuponów drukowanych w cotygodniowym wydaniu gazety  i wysyłanie sms-ów). Z 25 zgłoszonych kandydatów do finałowej 10-tki  w tegorocznym plebiscycie weszli oprócz pilkarzy, kajakarzy, lekkoatletów, przedstawiciele Taekwon-do,  dwaj zawodnicy Gladiusa Krzesimir Kasza i Adrian Kołakowski.

Gladius - bal  (3)

Adrian to miedzy innymi podwójny złoty medalista MP ZS PUT Wieliczka 2015 (kadet, semi – 170 i light – 54 kg) Krzesimir również kadet na tych samych zawodach zdobył złoto semi + 170 i srebro w układach.  Obaj w 2015 roku zdobywali medale m.in na MP TSD w Pionkach,  Mistrzostwach Polski Północnej w Taekwon-do ZS PUT w Ostródzie, turniejach kick-boxingu organizowanych przez Polska Federacje Kick-boxingu.


Rozstrzygnięcie plebiscytu zaskoczyło wszystkich. Adrian Kolakowski zdobył wysokie 5. miejsce natomiast Krzesimir Kasza okazał się zwycięzcą całej rywalizacji. Obaj zawodnicy nagrodzeni zostali okolicznościowymi statuetkami oraz prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Krzesimir Kasza jest pierwszym w 20-to letniej historii plebiscytu zwycięzcą reprezentującym sztuki walki. Obaj laureaci całą swoją sportową karierę od początku rozwijają pod okiem trenera Marcina Dzilińskiego.

1 Udostępnień