Komunikaty

Pokój Jego duszy…

Uwaga WAŻNE! Nastąpiła zmiana miejsca uroczystości pogrzebowej śp. Marka Budzyńskiego. Ceremonia odbędzie się w najbliższy czwartek, 14.02.2019 o 14.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Krzyża w Lublinie, ul. Pogodna 7.
 
Z żalem informujemy, że wczoraj, 8 lutego 2019 r. o godzinie 19 zmarł jeden z pionierów polskiego taekwon-do – Marek Budzyński IV dan z Lublina. Był członkiem pierwszej polskiej sekcji TKD w Lublinie od 1973 roku. W roku 1977 zdał na I dan podczas pierwszego egzaminu organizowanego w Polsce. Aż do ostatnich chwil był nieprzerwanie aktywny w różnych organizacjach TKD, w ostatnich latach jako działacz, instruktor i sędzia. Angażował się w nauczanie osób niepełnosprawnych. Zawodnikom ZS PUT jest znany jako sędzia międzynarodowy klasy A – sędziował wielokrotnie zawody rankingowe ZS PUT, a także m. in. mistrzostwa Europy w Wieliczce oraz otwarte mistrzostwa świata w Telford w 2010 roku. Jeszcze rok temu czynnie uczestniczył w międzynarodowym kursie instruktorskim w Świdniku. 
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek, 14 lutego o godzinie 14.00, w kaplicy cmentarza na Majdanku w Lublinie.
 
Zarząd Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do składa bliskim Zmarłego wyrazy współczucia.
0 Udostępnień