Z życia klubów

10 medali przywożą biało-czerwoni z turnieju LTSI South East Opens – 03.03.2019 Hatfield

W Hatfield (Anglia) odbyła się 3 marca szesnasta edycja towarzyskiego turnieju LTSI South East Opens. W szranki stanęło 425 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski. Biało-czerwone barwy reprezentowała siódemka zawodników klubów LKSW Dan Świdnik, PKSW Azja Pabianice i Ap Chagi Robuń. Ich łupem padło siedem złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Spośród zawodników LKSW Dan dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Wilczopolski, który wygrał w układach 5-3.kup oraz w walkach 10-12 lat +145 cm (rywalizowano w formule ciągłej ITF). Złoto w walkach 10-12 lat -145 cm wywalczył Jakub Trześniak wygrywając trzy pojedynki. Po raz kolejny w układach tryumfowała Kinga Matysiak, która zwyciężyła w 20-osobowej kategorii łączonej chłopców i dziewcząt 10-12 lat do 6.kup. Daniel Marciszkiewicz był drugi w walkach seniorów, a Adrianna Skowrytko trzecia wśród seniorek. Kazimierz Ciołek z Ap Chagi Robuń zdobył złota w układach i technikach specjalnych, zaś w walkach po dogrywce w finale był drugi. Bartosz Bukowski z Azji Pabianice zwyciężył w swojej kategorii walk. Sędzią zgłoszonym przez polską ekipę był Grzegorz Sokołowski z Pabianic, a funkcję kierownika całej wyprawy pełnił Piotr Bernat. Podczas zawodów nawiązano nowe kontakty z drużynami z Anglii i Szkocji, co powinno zaowocować nowymi możliwościami startów za granicą i wizytami gości na krajowych imprezach. Przed zawodami nasi sportowcy zwiedzili również Londyn.