Relacje

Relacja z Pucharu Krakowa

18 maja Krakowskie Centrum Taekwon-do zorganizowało po raz 3 Puchar Krakowa. Wzięło w nim udział ponad 250 zawodników z 6 klubów oraz około 40 sędziów i pomocników. Były mi to zawody dla wszystkich pasjonatów taekwon-do, od Małych Smoków po seniorów.

Zawody rozpoczęły się o 9:00, kiedy to na Hali Ks Orzeł zaczęły pojawiać się Małe Smoki z rodzicami. Przygotowaliśmy my dla nich tor przeszkód, tempówki oraz walkę na softy (dla roczników 2010-2013). Konkurencje zostały podzielone na dwie grupy wiekowe 3-4 i 5-6 latków oraz na chłopców i dziewczynki. Jest nam niezwykle miło, że ponad 80 przedszkolaków postanowiło wziąć udział w tym wydarzeniu. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy poświęcają swój czas na rozwijanie pasji swojego dziecka.

Później przyszła pora na konkurencje dzieci. Rywalizowali oni w 4 konkurencjach: układy tradycyjne, techniki specjalne, techniki szybkościowe oraz walki soft-stick. Następnie konkurowali młodzicy, którzy rywalizowali w tych samym konkurencjach co dzieci, z jednym wyjątkiem. Mieli oni do wyboru walkę semi-contact lub soft-stick. Warto wspomnieć, że w obu tych grupach o medale było bardzo ciężko, poziom był wysoki. Kadeci i seniorzy walczyli o wejście na podium w kategoriach: układy tradycyjne, techniki specjalne, semi-contact, light-contact.

Gratulujemy wszystkim medalistom i uczestnikom. Dziękujemy zawodnikom, sędziom, pomocnikom i rodzicom.

Do zobaczenia za rok!

0 Udostępnień