Relacje

To był już III Puchar Siemianowic Śląskich w Taekwon-do!

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Striker. Zawody odbyły się pod Patronatem Prezydenta Miasta z okazji 90-lecia przyznania praw miejskim Siemianowicom Śląskim. W wydarzeniu wzięło udział kilka klubów, a urozmaiceniem dla zawodników były ciekawe atrakcje. 

W zawodach brało udział 208 zawodników z Siemianowic Śląskich, Katowic, Krakowa, Łaz Częstochowy i Zawiercia. Każdy zawodnik otrzymał medal i dyplom za odwagę. Uczestnicy startowali w 3 konkurencjach:
walki soft/ semi contact, tempówki i techniki specjalne. Adepci byli podzieleni wiekowo i wzrostowo – najmłodsza grupa to rocznik 2019.
 
Zawody urozmaiciły animacje dla dzieci Anima-maz Siemianowic Śląskich. W trakcie uroczystości otwarcia pokaz tańca hip-hop przedstawiły Agnieszka i Alicja z HYPE Dance Studio – zajęcia taneczne dla dzieci od 4 lat. Profesjonalne zabezpieczenie medyczne zapewnił HAJ – MED Igor Hajduk. Nową atrakcją był zamek dmuchany w wersji Myszka Miki – który zdecydowanie ułatwił oczekiwanie na swoje konkurencje.
 
Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. Zawody uroczyście otworzył Naczelnik Wydziału Sportu Krzysztof Nos.
 
Zrealizować turniej pomogli rodzice zawodników i trenerzy KS Striker, sędziowie z Jurajskiej Akademii Sportu, Krakowskiego Centrum Taekwondo oraz Watahy Akademii Sportów Walki.
 
Zdjęcia z zawodów:
 
Film z zawodów:
 
0 Udostępnień