Z życia klubów

Nasi trenerzy – Mateusz Grzyb I dan, Akademia Sportów Walki WATAHA

Swoją największą pasję życiową, jaką są sztuki walki, odnalazł w 2006 r., rozpoczynając równolegle treningi taekwondo i kickboxingu. Poza sportem jego największą pasją jest… sport. Zajmuje się treningami funkcjonalnymi. Uwielbia czytać książki o tematyce rozwoju osobistego i ładować energię w lesie.

Mateusz Grzyb to jeden z dwojga głównych trenerów Akademii Sportów Walki WATAHA. Ukończył kurs na trenera kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, z kolei kurs na instruktora taekwon-do pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do

Do 2010 r. był aktywnym zawodnikiem, startującym z powodzeniem w zawodach taekwon-do i kickboxingu. Wielokrotny medalista Mistrzostw i Pucharów Polski.

W latach 2011-2013 został zawodnikiem londyńskiego klubu kickboxingu. W latach 2013-2015, po przeprowadzce na południe Anglii, poświęcił się treningom muay thai.

Trener Mateusz jest założycielem i wiceprezesem zarządu Akademii Sportów Walki Wataha stworzonej w 2018 roku. Wataha początkowo wystartowała z kilkunastoosobową grupą młodzieży w Pajęcznie. Do obecnego roku Wataha rozrosła się do trzech sekcji (Pajęczno, Mykanów i Częstochowa), gdzie z pasją trenuje prawie 150 zawodników od 2 do 60 lat.

Prywatnie jest mężem trenerki Magdy Makowskiej-Grzyb, tatą pięcioletniego Leona i trzyletniej Matyldy.

Wataha Akademia Sportów Walki | Facebook

0 Udostępnień