Z życia klubów

Nasi trenerzy – Karol Marcisz II dan, Klub Sportowy Orient

Przygoda ze sztukami walki zaczęła się w 2010 roku w nieistniejącym już klubie „Hammer Kick”, gdzie trenował kickboxing, a w roku 2012 trafił do Klubu Sportowego Orient, gdzie pod okiem trenera Zbigniewa Pawlaka rozwija on swoją pasję, aż do dnia dzisiejszego.

Swoje umiejętności rozwijał również pod okiem trenera Rafała Chwałka w „Chwałek Team” oraz Pawła Stolarskiego w „Kickboxing Małpka Zawiercie”. Życie Karola było pełne perturbacji i ciężkich chwil, gdzie sztuki walki stanęły się czymś dzięki czemu było mu to łatwiej wszystko przezwyciężyć.

Determinacja oraz uparte dążenie do celów sprawiły, że Karol mógł się cieszyć zdobyciem srebrnego medalu w walkach LC na Mistrzostwach Świata Taekwondo International w 2016 roku. Wywalczył on również złoto na otwartych Mistrzostwach Europy Taekwondo w Częstochowie, a na swoim koncie ma również wiele innych medali i trofeów zdobytych w walkach na matach oraz ringach. Kolejnymi jego sukcesami były egzaminy na stopnie mistrzowskie w Taekwondo, jak i Kickboxingu, które zdane pomyślnie umocniły, go jeszcze bardziej w tym, że sztuki walki to jego największa pasja. 

Angażuje się on bardzo w życie swojego klubu macierzystego pomagając w organizacji wszelakich imprez sportowych pokroju: seminariów, szkoleń, zawodów, egzaminów czy obozów. Jest to osoba „wielozadaniowa”, która traktuje poważnie każde powierzone mu zadanie i stara się je zrealizować, jak najdoskonalej. 

Karol jest absolwentem technikum budowlanego im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu oraz posiada on technika BHP. Jednak jego początkowe zamiłowanie do budownictwa przerodziło się w budowanie kariery sportowej, jak i trenerskiej. 

Mimo bardzo młodego wieku udało już mu się otworzyć i prowadzić treningi, aż w trzech sekcjach, w których zgromadził blisko 100 zawodników. 

Może on się również pochwalić zdobyciem uprawnień takich, jak:

  • klasa instruktora w PUT,
  • klasa instruktora w PZKB,
  • klasą sędziego kontraktowego w PUT,
  • opiekun na obozach sportowych. 

Karol niejednokrotnie zmagał się z problemami w życiu prywatnym, ale dzięki swojej pasji podołał im i wyszedł na tzw. „prostą”. Chce on być inspiracją oraz wzorem dla swoich podopiecznych, dla których stara się poświęcać, jak najwięcej czasu oraz energii. 

Kilka słów luźnych: „Jestem osobą ambitną i upartą, która wiele wymaga od siebie i sowich podopiecznych. Jednakże staram się podejść do każdego indywidualnie i „wycisnąć” z niego to co najlepsze. Mam jeszcze się wiele do nauczenia, ale wierzę iż z biegiem czasu dzięki wsparciu ówczesnych źródeł oraz ekspertów  zdobędę na tyle wiedzy i umiejętności, aby moi zawodnicy stawali na podium największych imprez sportowych.”

https://www.facebook.com/ksorient

 

0 Udostępnień