Z życia klubów

Nasi trenerzy – Kamil Śmigielski III dan, Klub Sportowy Sajkan

Prezes i trener Klubu Sportowego Sajkan związany jest ze sportami walki już od 22 lat. Przygodę z Taekwondo rozpoczął w 2001 roku trenując w klubie Number One Taekwondo we Wrocławiu. Wcześniej aktywnie trenował koszykówkę.

Kilkukrotne zdobycie mistrzostwa Polski w Taekwondo następnie mistrzostwo Europy zostało zwieńczone w 2017 roku, kiedy jako reprezentant Polski trener Kamil Śmigielski na mistrzostwach świata w holenderskim Barneveld zdobył srebrny medal zapewniając sobie tytuł wicemistrza świata w walce sportowej w kategorii wagowej do 92 kilogramów.
 
Trener Kamil posiada w Taekwondo stopień 3 Dan i jest również licencjonowanym instruktorem kickboxingu. Wysokie kwalifikacje i umiejętność przekazywania wiedzy zaowocowała wieloma sukcesami jego zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej. Adepci trenujący pod okiem trenera Kamila zdobywają tytuły mistrzów Polski oraz Świata potwierdzając tym samym bardzo dobre i profesjonalne wyszkolenie.
 
Trenerem Taekwondo jest od 2010 roku, a w roku ubiegłym zapoczątkował istnienie Klubu Sajkan, który prężnie się rozwija kształtując i doskonaląc cenne umiejętności adeptów z dnia na dzień.
 
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jego praca magisterska dotyczyła problemu emocji i aspektów psychologicznych przed i po walkach u zawodników taekwondo. Jest nauczycielem dyplomowanym. Funkcje pedagoga sprawuje od 15 lat zajmując się również pomocą zaszczepienia pasji wśród trudnej młodzieży. Wykładowca anatomii i fizjologii na medycznej szkole policealnej. Organizator wielu imprez sportowych, wychowawca, kierownik obozów sportowych i kolonii. Instruktor pływania na co dzień prowadzący aktywnie zajęcia na basenie. Pilot szybownictwa.
 
Poza sportami walki trener zajmuje się również pisaniem książek dla najmłodszych i nie tylko. Jego debiut pisarski to „Sensacyjne przygody wróbla Eryka”, czyli powieść dla dzieci i młodzieży. Często zapraszany na spotkania autorskie w różnych częściach Polski. Jak wiemy od autora, druga i trzecia część są już przygotowywane. A w niedalekiej przyszłości pracuje nad książką, którą będą mogli przeczytać już dorośli pasjonaci literatury.
Interesuje się również lotnictwem, historią oraz często spaceruje leśnymi i górskimi szlakami aby być blisko natury, która niesie za sobą spokój i regenerację. Jak o sobie mówi, ma w sobie tzw. nieposkromionego ducha, który motywuje go do ciągłego działania i rozwoju.
 

Klub Sportowy Sajkan Facebook

0 Udostępnień