Relacje

62 kursantów w kolejnej edycji Akademii Menadżera Sportu

Wybitni sportowcy i trenerzy szkolili nasze kadry w ramach kursu instruktorskiego, który odbył się 16 i 17 września w Opolu. To pierwsza z dwóch części kolejnego szkolenia finansowanego z programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

Kurs instruktorski prowadzony jest dwutorowo. Pierwszy zjazd, który odbył się w miniony weekend dedykowany był zarówno kandydatom na instruktorów jak osobom, które od lat prowadzą treningi w naszych klubach.

W pierwszym dniu zaczęliśmy od wykładów, które poprowadził dr Amit Batra – fizjolog pracujący z topowymi polskimi sportowcami. Tematami były: „metody treningowe w rozwoju wydolności fizycznej” oraz „siła i moc mięśniowa w sportach walki”. Następnie tematy te zostały zaprezentowane w formie ćwiczeń praktycznych. Sobotę zakończyły zajęcia „stabilizacja i mobilność w treningu taekwon-do”, które poprowadziła pani Ewelina Zając, fizjoterapeutka pracująca na co dzień ze sportowcami klasy mistrzowskiej.

Drugi dzień to już tylko zajęcia praktyczne. Fenomenalną prezentację ćwiczeń w ramach „ABC Gimnastyczno-Akrobatyczne dla trenerów i instruktorów” przeprowadziła pani Agnieszka Rauch-Kubacka, trenerka gimnastyki akrobatycznej wraz ze swoimi podopiecznymi. Ostatnią częścią zajęć było „Teacher Ball Ukemii”, które poprowadził wykładowca akademicki oraz dwukrotny Mistrz Świata w judo Rafał Kubacki.

Za 2 tygodnie odbędzie się druga część kursu, tym razem dedykowana wyłącznie kandydatom na instruktorów.

Szkolenie zostało zrealizowane jako część projektu „Akademia Menadżera Sportu” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030

0 Udostępnień