Relacje

Nasz Wiceprezes na Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki

Mikołaj Kotowicz, Wiceprezes ZS PUT i Prezes Krakowskiego Centrum Taekwon-do był gościem i prelegentem w czasie II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbył się w dniach 26-28.09.2023 w Zakopanem.

Była to druga edycja Kongresu. Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, szefowie najważniejszych związków sportowych, selekcjonerzy, trenerzy i sportowcy.

W trakcie EKSiT-u prezydent zapowiedział starania o organizację letnich Igrzysk Olimpijskich, a premier ogłosił, że Polska podejmie się organizacji Mistrzostw Świata w siatkówce. Jednak zasadniczym celem Kongresu były panele dyskusyjne, które odbywały się w gronie ekspertów przez wszystkie trzy dni.

Nasz Wiceprezes Mikołaj Kotowicz miał zaszczyt brać udział w jednym z nich. Bezpośrednio po otwarciu wystąpił na scenie z takimi wybitnymi postaciami jak: Andrzej Supron, wicemistrz olimpijski, a obecnie Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego; Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu, gen. Marek Sokołowski z Dwoództwa Generalnego Sił Zbrojnych RP oraz Bartosz Batra, Mistrz Świata w K-1 i Prezes federacji Strike King. Debatę prowadził Piotr Paciorek, redaktor naczelny portalu Salon24.

Bezpośrednio po uroczystym otwarciu zabrali oni głos w debacie „Sporty walki i ich wpływ na wychowanie młodzieży”, który był częścią większego bloku tematycznego „Sport powszechny, społeczna rola aktywności fizycznej”. Debatę można było oglądać na żywo w Polsat Sport News.

 

0 Udostępnień