Z życia klubów

Nasi trenerzy – Natalia Jastrzębska I dan, klub Sportowy Orient

Od kilkunastu lat spotykacie Natalię na zawodach Polskiej Unii Taekwon-do. Przez lata była zawodniczką, teraz pomaga w organizacji lub sędziuje najważniejsze turnieje. Czas, byście poznali ją bliżej.

Urodziła się w 2000 roku, z trenuje w Klubie Sportowym Orient od 7 roku życia. Do treningów zachęciła ją koleżanka. Początkowo rozważała również uprawianie tańca, lecz uznała, że „baletem na ulicy się nie obroni” i tak trafiła do grupy trenera Zbigniewa Pawlaka. Zaczęła, bo koleżanka. Miała do wyboru tańce lub taekwon-do, więc mając 7 lat stwierdziła, że baletem się na ulicy nie obroni.

Startowała od samego początku, a swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła jeszcze jako kadetka w walkach semi-contact. W 2013 zadebiutowała w Mistrzostwach Świata – w Coventry (Anglia), gdzie wywalczyła brąz w walkach juniorek. Rok później w rozgrywanych szwajcarskim Davos Mistrzostwa Europy zdobyła złoto w walkach tag team i brąz indywidualnie. Swoją kolekcję medali z międzynarodowych imprez powiększyła w 2017 roku. Na ME w Częstochowie wywalczyła dwa brązowe krążki w walkach przerywanych i ciągłych, tym razem już w grupie wiekowej seniorek.

W 2018 roku rozpoczęła karierę instruktorską – najpierw jako asystentka trenera Pawlaka przy młodszych grupach. Odkąd KS Orient uruchomił salę w Będzinie, samodzielnie prowadzi treningi dla grup dzieci dzieci 3-6 lat oraz 7-12 lat. Posiada stopień mistrzowski 1. dan, uprawnienia instruktora, sędziego i wychowawcy kolonijnego.

Skończyła I LO w Dąbrowie Górniczej, a następnie pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Akademia Humanitas w Sosnowcu. Pracuje jako nauczyciel w przedszkolu publicznym w Dąbrowie.

Lubi podróżować, a największe wrażenie wywarło na niej skalne miasto w Czechach. Marzy o zwiedzeniu całych Włoch i poznaniu kultury starożytnej. Jest fanką serialu Outlander.

0 Udostępnień