Relacje

Jerzy Brzostowski – Człowiek roku 2023

Jerzy Brzostowski, wyjątkowy człowiek z naszego grona, został uznany przez Zarząd ZS PUT za Człowieka Roku 2023. To niezwykłe wyróżnienie zostało mu przyznane podczas tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwondo ZS PUT w Częstochowie, gdzie odebrał pamiątkową statuetkę.

 

Jest to zaszczytne wyróżnienie, które przyznawane jest corocznie przez Zarząd ZS PUT osobie, która swoją działalnością znacząco przyczynia się do rozwoju organizacji.

Jerzy swoją przygodę z taekwon-do rozpoczął w maju 2004 roku w klubie UKS Taekwon-do Gryf Świdnica. Jest posiadaczem czwartego stopnia mistrzowskiego – IV dana w taekwon-do ITF. Ukończył studia pierwszego oraz drugiego stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Obecnie jest doktorantem trzeciego roku na tej samej uczelni. Jego temat badań dotyczy obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Zajmuje się on sprawnością specjalną zawodników uprawiających taekwondo tradycyjne. Ukończył także studia podyplomowe w Bydgoszczy z pedagogiki oraz, w Warszawie studia podyplomowe, dzięki którym uzyskał tytuł trenera klasy pierwszej w taekwondo. W klubach ZS PUT oraz współpracujących niejednokrotnie prowadził badania naukowe. W swojej karierze zawodniczej trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Świata oraz Mistrza Europy różnych federacji taekwon-do (w tym TI, UITF, ITF Hq Korea) jest multimedalistą zawodów sportowych organizowanych przez ZS PUT.  Jurek jest założycielem oraz głównym trenerem Akademii Sztuk Walki „Rooster”, która swoją działalność ma w trzech dolnośląskich miastach: Świdnicy, Świebodzicach oraz od 2023 roku w Strzegomiu, jest egzaminatorem na stopnie uczniowskie jak również w ZS PUT pełni rolę sędziego kontraktowego. W ubiegłym roku 2023 wygrał plebiscyt organizowany przez Gazetę Wrocławską na najlepszego trenera Powiatu Świdnickiego oraz zajął drugie miejsce w tym samym plebiscycie na trenera Dolnego Śląska. Jerzy w 2023 roku zorganizował w Świebodzicach otwarte szkolenie dla trenerów i pracowników klubów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, trzykrotnie był prelegentem podczas wykładów i szkoleń organizowanych w ramach Akademii Menadżera Sportu. W tym współorganizował jedno ze szkoleń w Świdnicy.

  • 7-8.01.2023 AMS – Kadry trenerskie w klubie sportowym (Świdnica)
    Jerzy przeprowadził wykład/szkolenie pt. „Struktura treningu, planowanie procesu szkoleniowego, metody badań postępów cykli szkoleniowych”,
  • 10-11.06.2023 AMS – Szkolenie wolontariuszy – kurs sędziowski (Wołomin)
    przeprowadził wykłady/szkolenia pt. „Kurs doszkalający dla sędziów kategorii „C” na kategorię „B” oraz dla sędziów kategorii „B””, „Komendy, sygnały oraz gesty sędziowskie”,
  • 16-17.09 oraz 30.09-01.10.2023 AMS – kurs instruktorski (Opole)
    prowadził część kursu instruktorskiego związaną z „Teorią oraz metodyką nauczania taekwon-do” część praktyczna oraz część teoretyczna.

 

W obecnym miesiącu – maju 2024 roku obchodzi on jubileusz 20-lecia swojej działalności w taekwon-do.

Jurkowi życzymy dalszych sukcesów – tych prywatnych oraz tych sportowych!

 

0 Udostępnień