Z życia klubów

Nasi trenerzy – Bartosz Zabłotny – V dan, Klub Sportowy Egida

Bartosz Zabłotny to założyciel Stowarzyszenia „Klub Sportowy Egida”, gdzie pełni rolę prezesa i głównego trenera.

 

Wszechstronnie wykwalifikowany i doświadczony instruktor

Jest wszechstronnie wykwalifikowanym instruktorem, posiadającym uprawnienia w kilku dyscyplinach sportowych, takich jak Taekwondo ITF, kickboxing pod auspicjami Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB), oraz lekkoatletyka. Jego zaangażowanie i ciągłe dążenie do doskonałości sprawiły, że osiągnął stopień 5 DAN w Taekwon-do ITF oraz 1 cup w kickboxingu PZKB.

Specjalizuje się głównie w formule walki point-fighting (semi contact), ale doskonale radzi sobie także w innych formułach. Jako magister wychowania fizycznego, Bartosz posiada solidne wykształcenie teoretyczne, które uzupełnia praktycznymi doświadczeniami. Jego prace dyplomowe: „Taekwondo – pozytywne i negatywne skutki sportu” oraz „Sporty walki, a agresja” świadczą o głębokim zrozumieniu wpływu sportu na psychikę i zachowanie człowieka.

Prowadzenie zajęć i imponujące osiągnięcia zawodnicze

Zajęcia prowadzone przez Bartosza odbywają się w Biskupcu oraz Barczewie. Jego osiągnięcia zawodnicze są imponujące: kilkunastokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski i Puchary Polski w Taekwondo, dwukrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Europy w Taekwondo (Iserlohn, Niemcy w 2001 roku oraz Częstochowa w 2017 roku). Na Mistrzostwach Świata zajmował szóste miejsce (Cardiff, Walia oraz Birmingham, Anglia). W latach 2014, 2015 i 2016 trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Czech w pointfightingu w kickboxingu. W 2016 roku zdobył prestiżowy tytuł GRAND CHAMPION podczas Mistrzostw Polski w Suszu.

Sukcesy trenerskie

Bartosz Zabłotny nie tylko sam odnosi sukcesy, ale również jako trener przyczynia się do licznych osiągnięć swoich podopiecznych. W latach 2014, 2016, 2018, 2019 i 2023 zdobywał tytuł Trenera Roku podczas Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego. Jego klub był dwukrotnie wyróżniany tytułem Klubu Roku na Warmii i Mazurach przez Gazetę Olsztyńską w 2017 i 2018 roku. W 2015 roku otrzymał Nagrodę Roczną ZSPUT za wkład i rozwój Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. W 2018 roku jego klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Taekwon-do w Ostródzie. Bartosz wprowadził również trzech zawodników do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

Organizacja turniejów

Jego zaangażowanie nie ogranicza się jedynie do trenowania zawodników. Bartosz jest także aktywnym organizatorem licznych turniejów sportowych. W 2015 roku zorganizował Otwarty Puchar Warmii i Mazur Taekwon-do w Olsztynku, a w latach 2016, 2017 i 2018 Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwon-do w Olsztynku. W 2019 roku przeniósł ten turniej do Barczewa. Organizował również turniej kickbokserski „Bitwa o Warmię” w Biskupcu w latach 2019, 2023 i 2024.

Podsumowanie

Bartosz Zabłotny to nie tylko wybitny zawodnik, ale także zaangażowany trener i organizator. Jego profesjonalizm i nieustanne dążenie do doskonałości sprawiają, że jest prawdziwym wzorem do naśladowania w świecie sportów walki.

0 Udostępnień