Aktualności » Mistrzostwa Europy TI

Mistrzostwa Europy TI

ZS PUT zgłosił ofertę organizacji Mistrzostw Europy Tae Kwon-Do International w Polsce. Zawody miały by się odbyć w październiku 2012 w Wieliczce. Byłaby by to pierwsza od 12 lat tak wysokiej rangi impreza TI organizowana w naszym kraju. Zarząd federacji w ciągu 2 tygodni zbierze się aby podjąć ostateczną decyzję.

 

Temat organizacji ME w Polsce pojawiał się już kilkukrotnie w rozmowach kuluarowych z władzami TI. Pierwotnie impreza ta planowana była na rok 2013. W ostatnich tygodniach Tae Kwon-Do International zdecydowało, że planowane na przyszły rok Mistrzostwa Świata zostaną przesunięte o rok z powodu braku dostępności odpowiednio dużych obiektów. A to z kolei spowodowało przyspieszenie terminu rozegrania ME o rok.

 

Zarząd ZS PUT przygotował kilka wstępnych lokalizacji – Kraków, Opole, Częstochowa, Kędzierzyn-Koźle i Wieliczka. Pod uwagę wzięto takie aspekty jak: lokalizacja i łatwość dojazdu, rodzaj i rozmiar obiektów sportowych, dostępna baza hotelowa, pozytywne nastawienie samorządu lokalnego oraz możliwość wsparcia ze strony miejscowego klubu Unii. Po wewnętrznych konsultacjach wybór padł na Wieliczkę.

 

To miasteczko oddalone jest zaledwie o ok. 10 km od centrum Krakowa i 15 km od lotniska w Balicach. Dysponuje oddaną w tym roku do użytku bardzo nowoczesną halą będącą częścią większego kompleksu sportowo-edukacyjnego Solne Miasto. Od 1996 roku w Wieliczce działa filia Krakowskiego Centrum Taekwon-do, a klub ten od wielu lat współpracuje z władzami Gminy Wieliczka oraz Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Dodać również należy, że Polska Unia Taekwon-do przeprowadziła już w w tym mieście jedne zawody. W 2003 roku odbyły się tam Drużynowe Mistrzostwa Polski.

 

Polska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem władz  Tae Kwon-Do International. W dniach 1-4 grudnia 2011 roku swoją wizytę w Krakowie i Wieliczce złożył Członek Zarządu Ron Sergiew 8. dan. Dokonał wizytacji hali i spotkał się z Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka panem Łukaszem Sadkiewiczem oraz Prezesem Solnego Miasta Sp. z o.o. panem Robertem Gabrysiem. Mistrz Sergiew był pod dużym wrażeniem obiektu oraz przychylności lokalnych władz.

 

 

W trakcie wizyty Ron Sergiew odbył też serię rozmów ze Zbigniewem Pawlakiem oraz Mikołajem Kotowiczem z Zarządu ZS PUT. Dotyczyły one już bardzo szczegółowych kwestii związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem turnieju. Obiecał zarekomendować władzom Tae Kwon-Do International przydzielenie organizacji Mistrzostw Europy właśnie PUT-owi. W najbliższych dniach Zarząd TI podejmie stosowane decyzje.

 

Przyznanie organizacji tak dużej imprezy byłoby dla naszej organizacji dużym wyróżnieniem oraz potwierdzeniem efektów pracy wszystkich trenerów i liderów PUT. Poprzednim razem tak duża impreza odbyła się w 2000 roku w Opolu – był to Otwarty Puchar Świata TI, a jej organizatorem był ówczesny Prezes PUT. Niestety tamten turniej był delikatnie mówiąc sporą wpadką organizacyjną, czego konsekwencje ciągnęły się latami. Nie mieliśmy szans na zorganizowanie żadnych poważniejszych zawodów międzynarodowych, a ekipy zagraniczne długo wzbraniały się przed przyjazdem na nasze turnieje. Dopiero zmiana władz, a przede wszystkim konsekwentna praca wielu trenerów i działaczy pozwoliła na odbudowanie zaufania.

 

Liczymy, że to zaufanie odbudowaliśmy do końca, i że decyzja TI będzie na nas pozytywna. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

2 komentarzeDodał Mikołaj Kotowicz, dnia: 7 grudnia 2011

Komentarze dla tego wpisu:

  1. Konrad
    dnia 9 sierpnia 2012 o godz. 22:23 napisał:

    I tak na pewno najwięcej medali przypadnie JCSW keiko

  2. Paulina
    dnia 22 października 2012 o godz. 15:29 napisał:

    No a nie – jasne że tak :)

Napisz komentarz


 

22.04.2018, Zawiercie – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT

 

21-22.07.2018, Wielka Brytania – Mistrzostwa Świata TI

 

22-23.09.2018, Kraków – Seminarium szkoleniowe ZS PUT

 

13.10.2018, Świdnica – Mistrzostwa Polski Południowej Dzieci, Młodzików i Kadetów ZS PUT

 

 

 

 

 

016 IMG_20170423_121320 mg_4866 not01


Zajrzyj na System reklamy Test oraz na .


Przejrzyj ale także .

put
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2018 Związek Sportowy - Polska Unia Taekwon-do