Relacje

Seminarium w Dzierżoniowie

11 i 12 stycznia 2014 roku odbyło się Seminarium Szkoleniowe Polskiej Unii Taekwondo. Udział w nim wzięło 29 instruktorów i zawodników z klubów: OKT Opole, SKT Tiger Dzierżoniów, Enso Krapkowice, Akademia Taekwon-do Habiak, KS Orient Częstochowa, Akademia Taekwon-do Obodiak, KS Mistral oraz KCT Kraków. Szkolenia miały miejsce w profesjonalnym centrum treningowym SKT Tiger w centrum Dzierżoniowa.

 

Seminarium podzielone było na 3 bloki tematyczne. Blok treningowy prowadził Mikołaj Kotowicz z Krakowa, trener najlepszej drużyny seniorskiej w ostatnich latach. W sobotę zajęcia poświęcone były pracy nogą wykroczną w walce light-contact. Niedzielny trening obejmował ćwiczenia związane z poruszaniem się w walce sportowej oraz kontrowaniu przeciwników atakujących nogą wykroczną.

 

W sobotę wieczorem trener Sebastian Maniak poprowadził bardzo ciekawy panel na temat jak organizować dni otwarte w klubie oraz treningi integracyjne dla dzieci i rodziców. Zajęcia były połączeniem ćwiczeń praktycznych oraz prezentacji materiałów filmowych z przykładowymi treningami. Bezpośrednio po tym panelu uczestnikom seminarium zaprezentowała się dziecięca grupa pokazowa Tigera prezentując imponujący poziom techniczny i sprawnościowy.

 

Niedzielny poranek otworzył wykład Bartosza Gurana, dietetyka, trenera i zawodnika kulturystyki. Omówił zasady żywienia około-treningowego oraz suplementacji w sportach walki. Był przy tym czas na zadawanie pytań i rozwianie wszystkich wątpliwości dotyczących prawidłowej diety sportowca.

 

Podsumowując należy zwrócić uwagę na bardzo duże zainteresowanie klubów i trenerów udziałem w szkoleniu. Możemy z pewnością stwierdzić, że tradycja organizowania takich form wymiany wiedzy będzie kontynuowana.

0 Udostępnień