Relacje Wszystkie Z życia klubów

South East Opens

    4 marca polska ekipa złożona z zawodników LKSW Dan Świdnik i PKSW Azja Pabianice wystąpiła na zawodach South East Opens rozgrywanym w angielskim Hatfield. Ich organizatorem był mistrz Chris Snow 7.dan ITF Union. W towarzyskiej imprezie wzięło udział ponad 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski.   Nasi sportowcy w komplecie powrócili z Wysp Brytyjskich z medalami, co było sporym wyzwaniem biorąc pod uwagę połączenie niektórych kategorii (przykładowo w technikach specjalnych 10-12 lat startowało 75 osób!) oraz znaczne ograniczenie technik ręcznych w walkach, co powodowało, że nasi reprezentanci musieli bardzo uważać na punkty ujemne. Wśród zawodników LKSW Dan Świdnik dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Frączyk tryumfując w walkach oraz w technikach specjalnych. Wśród chłopców w walkach niepokonany był Jakub Trześniak. Świetnie zaprezentowała się Emilia Szalak wśród juniorek walcząc w kategorii open ze znacznie wyższymi i cięższymi rywalkami i również zdobywając złoto. Również na pierwszym miejscu w walkach znalazł się Daniel Marciszkiewicz w light-contact seniorów w kategorii młodszych stopni. Medalową kolekcję świdniczan uzupełnił brąz Adrianny Skowrytko w walkach seniorek-czarnych pasów. Wśród zawodników PKSW Azja Pabianice złoto w układach i srebro w walkach wywalczył Jakub Ogiński. Srebrny medal przypadł w udziale Oskarowi Gacy w walkach, zaś brązy – Grzegorzowi Sokołowskiemu (który pełnił również funkcję trenera) w walkach oraz Martynie Bartnickiej i Kubie Łyszkowskiemu w układach. Kierownik polskiej ekipy Piotr Bernat, który na zawodach pełnił funkcję sędziego, odebrał także specjalną pamiątkową nagrodę od organizatora.    

    Uzupełnieniem sportowych emocji była całodniowa wycieczka po Londynie. Nasi taekwondocy odwiedzili najważniejsze zabytki brytyjskiej stolicy, muzeum Royal Air Force, przejechali się zabytkowym autobusem, zjedli obiad w Chinatown, zaś dla najmłodszych ogromną atrakcją była wizyta w M&Ms World.    

    Udział w zawodach miał jeszcze jeden aspekt – nasza drużyna zadedykowała swoje starty zawodniczce LKSW Dan Zuzi Guz, która właśnie w ten weekend przechodziła operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Relacje na profilach obu klubów oznaczano hashtagiem #walczymydlazuziguz – spieszymy donieść, że operacja się udała i już za kilka miesięcy spodziewamy się ponownie zobaczyć Zuzię na treningach i zawodach ZS PUT!    

0 Udostępnień