plakat mistrzostw świata
Komunikaty

Mistrzostwa Świata Tae Kwon-do International

Federacja Tae Kwon-do International zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 14-16 lipca 2023 roku w Coventry (Anglia). Bedzie to turniej, w którym udział weźmie ok. 2 tysięcy zawodników. ZS PUT powoła, wyśle i opłaci kadrę narodowa na te imprezę.

 

W turniejach TI nasza organizacja bierze udział nieprzerwanie od 2005 roku. Jest to impreza o najwyższym sportowym poziomie. Rozegrane zostaną konkurencje dla dzieci, juniorów i dorosłych, z podziałami na kolory pasów również w walkach.

Tegoroczna edycja ma szansę być największą w ostatnich latach. Poza krajami europejskimi swój udział zapowiedziały m.in. reprezentacje Australii, Kanady, Argentyny, USA i RPA. Nie zabraknie też Polski.

ZS PUT wzorem lat ubiegłych powoła, wyśle i sfinansuje kadrę zawodników. Do kadry powołani zostaną zawodniczki i zawodnicy, którzy uzyskają największą liczbę punktów przeliczonych z medali z 3 ostatnich turniejów rankingowych, czyli: MP 2022, POC 2022 oraz MP 2023. Pod uwagę będą brani wyłącznie reprezentanci klubów członkowskich (zarówno klubów taekwon-do jak i tangsoodo).

0 Udostępnień