Z życia klubów

Nasi trenerzy – Paulina Woźniak III dan, Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki

Rozpoczęła treningi Tang Soo Do w 2008 roku w Pionkach. Gdy dwa lata później powstała sekcja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, na której czele stanął Dariusz Sułek, Paulina przystąpiła do tej nowej formacji. Niemalże z marszu zaczęła odnosić spektakularne sukcesy sportowe. Szybko stała się multimedalistką i „łowczynią” tytułów mistrzowskich.

Ze względu na liczne sukcesy  nie tylko Tang Soo Do, ale również taekwon-do i kickboxingu w lokalnych mediach zyskała przydomek „złotej Pauliny”. Do połowy roku 2013, aż sześciokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką różnej rangi turniejów. Święciła również tryumfy w lokalnych plebiscytach sportowych. Jej największymi sukcesami zawodniczymi w tamtym czasie było wywalczenie tytułu Mistrzyni Świata Tang Soo Do 2011 w Cardiff Walia, a także tytułu Mistrzyni Europy Tae Kwon-Do International 2012 w Wieliczce oraz zdobycie tytułu mistrzyni Polski Kickboxingu Juniorek 2012 w formule pointfighting w Lesznie, gdzie również została wybrana najlepszą juniorką zawodów. Niestety komplikacje po rutynowej operacji kolana na początku 2013 roku sprawiły, że mimo licznych prób Paulina musiała zakończyć swoją karierę zawodniczą.

Za namową trenera Dariusza Sułka podjęła funkcję instruktorki w Klubie Sportowym Centrum Tang Soo Do Pionki, którą kontynuuje do dzisiaj. W klubie Paulina zajmuje się treningami grup dziecięcych, to do niej trafiają późniejsi mistrzowie. Pod jej skrzydłami pierwsze kroki stawiali między innymi tacy zawodnicy jak Kuba Płachta, Patryk Banaszek, Alicja Wiszniowska, Jan Wojda, czy Iga Woźniak – jej młodsza siostra.

 

Paulina jest wielkim i nieocenionym wsparciem dla trenera Dariusza Sułka. Dzięki swoim inicjatywom inspiruje do działania nie tylko członków klubu, ale przede wszystkim trenera, który bardzo często nazywa ją żartobliwie „swoją muzą”.

Paulina jest niezwykłą osobowością. Zanim trafiła do sportów walki jeździła konno, pływała i tańczyła boogie woogie. Jest przy tym bardzo urodziwa, w roku 2014 została II Wicemiss Ziemi Radomskiej i Miss Radia Rekord.

Paulina skończyła Liceum Lingwistyczne w Pionkach by potem podjąć studia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie, gdzie zdobyła tytuł licencjata a potem magistra fizjoterapii. Jak sama mówi to własne problemy z kolanem i częste wizyty w gabinetach fizykoterapeutycznych zainspirowały ją do rozwoju zawodowego w tym właśnie kierunku.

Od zakończenia studiów, z powodzeniem prowadzi gabinet masażu leczniczego „Świątynia Zdrowia”, wyposażony bardzo nowocześnie, także w komorę normobaryczną.

 

0 Udostępnień