Z życia klubów

Nasi trenerzy – Patryk Kornicki – 1 DAN, Krasnostawski Klub Sportów Walki „SONGO”

Swoją drogę w Taekwondo zaczął w 2006 roku. Dzięki swojej mamie, która już wtedy trenowała dłuższy czas i zaszczepiła w nim dyscyplinę Taekwondo Olimpijskiego.

 

Po wyjeździe na studia, trenował w Opolskim Klubie Taekwondo gdzie przez cały okres studiów był równocześnie instruktorem w klubie. Jest absolwentem Politechniki Opolskiej na kierunku Wychowanie Fizyczne. Sport od zawsze był, jest i będzie jego pasją. 

Ostatnie osiągnięcia:

  1. 2022 – 🥉 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim
  2. 2022 – 🥇miejsce na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do (Light-Contact) 
  3. 2022 – 🥈miejsce na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do (Semi-Contact)
  4. 2021 – 🥉miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

Wizja Trenera: Harmonia i szacunek

Obecnie wraz z Katarzyna Kornicką (założycielem klubu oraz trenerem II klasy Taekwondo Olimpijskiego) prowadzi klub w województwie Lubelskim, który jest jednym z największych w tamtych rejonach Polski. Jego celem jest zbudowanie ogromnej społeczności dzieci i młodzieży chętnej do uprawiania Taekwondo i osiągania sukcesów w sporcie. Nie ogranicza się, jego priorytetem jest rozwój klubu, nawiązywanie pozytywnych więzi z dziećmi i rodzicami. Szanuje wszystkich bez względu na poglądy oraz status społeczny. Nienawidzi toksycznych zachowań i tępi je w zarodku. 

„Klub to jedna wielka rodzina, w której dzieci, rodzice i trenerzy żyją ze sobą w harmonii. Pomagajmy sobie i szanujmy się aby uczynić świat lepszym” ~ Trener Patryk 🤝

 

0 Udostępnień